Hirscher zmagal na veleslalomu v Kranjski Gori, Kranjec 23.

Objavljeno 04. marec 2017 11.59 | Posodobljeno 04. marec 2017 15.10 | Piše: STA, A. L.

Žan Kranjec je bil po prvi vožnji 20.

Marcel Hirscher.

KRANJSKA GORA – Avstrijec Marcel Hirscher je veliki zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kranjski Gori. Hirscher je vodil že po 1. vožnji, v finalu pa potrdil 44. zmago v svetovnem pokalu. Edini slovenski finalist Žan Kranjec je osvojil 23. mesto.

Hirscherju je z zmago uspel trojček, še pred sklepnim dejanjem sezone v ZDA si je zagotovil rekordni šesti zaporedni veliki kristalni globus za skupno zmago v seštevku svetovnega pokala in tretji zaporedni veleslalomski mali kristalni globus za zmago v seštevku discipline.

V Kranjski Gori bo v nedeljo na sporedu še slalom za svetovni pokal alpskih smučarjev, s katerim se bo končal letošnji 56. pokal Vitranc.

Drugo mesto je pripadlo Norvežanu Leifu Kristianu Haugenu (+ 0,46), tretji je bil Šved Matts Olsson (+ 0,67).

Štefan Hadalin je bil 45.Aljaž Dvornik 52., še mesto nižje je Žan Grošelj, Martin Čater in Miha Hrobat pa sta odstopila.