Gregorinova zapravila stopničke, zmaga Henklovi

Objavljeno 18. januar 2014 15.07 | Posodobljeno 18. januar 2014 15.07 | Piše: A. L.

Na tretjem streljanju je bila nenatančna kar trikrat, z odličnim finišem pa je prišla do šestega mesta.

Teja Gregorin.

ANTERSELVA – Slovenska biatlonka Teja Gregorin je na današnji zasledovalni tekmi svetovnega pokala v Anterselvi osvojila šesto mesto. Najboljša slovenska tekmovalka se je po polovici spogledovala celo s stopničkami, a je bila na tretjem streljanju nenatančna kar trikrat, z odličnim finišem pa je prišla do šestega mesta.

Trije kazenski krogi za tretjo

Zmagala je 36-letna Nemka Andrea Henkel, ki je zadela vseh 20 tarč, v končnici pa je obdržala minimalno prednost pred Belorusinjo Nadježdo Skardino, ki je strelski del tekmovanja prav tako opravila brezhibno. Kljub trem kazenskim krogom si je tretje mesto priborila norveška veteranka Tora Berger, ki je na zadnjih dve streljanjih pridobila dve mesti.

V zadnjem krogu z osmega mesta na šesto

Tudi Gregorinova je odlično tekla, bila po polovici četrta, nato je nazadovala na 12. mesto, v zadnjem krogu po četrtem streljanju pa je z osmega mesta napredovala na šesto. Nove točke si je z 29. mestom pritekla tudi Andreja Mali, Anja Eržen pa je bila 50.