Druga zmaga Kraljev, Anže zabil gol

Objavljeno 07. maj 2013 11.26 | Posodobljeno 07. maj 2013 11.26 | Piše: STA, T. L.

Los Angeles Kings so se z drugo zmago izenačili s tekmecem iz St. Louisa.

Anže Kopitar.

LOS ANGELES – Branilci Stanleyjevega pokala, moštvo Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, so v končnici severnoameriške hokejske lige NHL na domačem ledu še drugič zmagali in se s tekmecem iz St. Louisa izenačili na 2 : 2 v zmagah. Kralji so Blues odpravili s 4 : 3, med strelce pa se je prvič v letošnji končnici vpisal tudi slovenski as Kopitar. Anže je na svoje in olajšanje vseh pristašev losangeleškega moštva vendarle prekinil svoj 19-tekemski zadetkovni post, kar je najdlje, odkar nastopa v NHL. Čeprav je v tem obdobju pridno zbiral podaje, je gol vendarle gol ...

Nepremagljivi na domačem ledu

Kopitar je zadel v 48. minuti tekme za izenačenje na 3 : 3, za končno veselje navijačev pa je poskrbel Justin Williams 76 sekund pozneje za deveto zaporedno domačo zmago. Kralji so na domačem ledu nepremagani že vse od 23. marca. Vse to pa bo premalo, če ne bodo zmagali vsaj enkrat v St. Louisu ...

Gostujoče moštvo si je že po petih minutah vodstva zagotovilo prednost z 2 : 0, vendar pa so domači z goloma Jeffa Carterja in Dustina Pennerja poskrbeli za izenačenje. T. J. Oshie je v drugi tretjini ugnal vratarja kraljev Jonathana Quicka za tretji gol gostov, a so se Kralji vrnili in si na krilih Kopitarja (po fantastični podaji Browna pred vrata) in Williamsa priborili pomembno zmago v boju za preboj v drugi krog končnice.

Peta tekma bo v sredo v St. Louisu, šesta, ki bi že lahko ponudila odgovor o potniku v naslednji krog, pa bo v petek v hramu ekipe iz mesta angelov, v Staples Centru.