ŠAMPION

Deskar Rok Marguč je svetovni prvak

Objavljeno 27. januar 2013 22.11 | Posodobljeno 27. januar 2013 22.31 | Piše: M. U., STA

Postal je najboljši slovenski deskar vseh časov.

STONEHAM – Slovenski deskar Rok Marguč je na svetovnem prvenstvu v Stonehamu v paralelnem slalomu osvojil zlato kolajno, s tem pa je postal najboljši slovenski deskar vseh časov. To je že njegova tretja kolajna na svetovnih prvenstvih, za Slovenijo pa sedma, po dve imata tudi Rok Flander in Žan Košir, oba po eno zlato in srebrno.

»Ne vem, kaj mi je šlo po glavi med tekmo«

»Neverjetno je. Razmere so bile odlične. Ne vem točno, kaj mi je šlo po glavi med samo tekmo,« je dejal novi svetovni prvak. Dodal je še, da upa, da ga bo prihodnji teden na Rogli spodbujalo čim več ljudi. Marguč, ki je branil bronasto kolajno s prejšnjega prvenstva v La Molini (v Španiji je osvojil tudi srebro v veleslalomu), je v izločilnih bojih najprej premagal Rusa Andreja Soboljeva, nato Švicarja Kasperja Flütscha, v polfinalu najboljšega v kvalifikacijah (Marguč je bil peti) Avstrijca Andreasa Prommeggerja, v finalu pa izgubil prvo vožnjo proti Američanu Justinu Reiterju, a v drugo zaostanek nadoknadil.