Carina Vogt je svetovna prvakinja v smučarskih skokih

Objavljeno 20. februar 2015 21.14 | Posodobljeno 20. februar 2015 21.14 | Piše: STA, Ma. F.

Špela Rogelj je bila 10.

Nemka Carina Vogt.

FALUN – Olimpijska prvakinja Nemka Carina Vogt je svetovna prvakinja v smučarskih skokih. Na prvenstvu v Falunu je za seboj pustila srebrno Japonko Juki Ito in bronasto Avstrijsko Danielo Iraschko-Stolz, najboljšo skakalko te zime. Od štirih slovenskih finalistk je najvišje končala Špela Rogelj – na 10. mestu.

Rogljeva je zbrala 217,9 točke. Maja Vtič je z 213,7 točke osvojila 13. mesto, Katja Požun je bila 24., zbrala je 192,3 točke, Eva Logar pa je z 191,9 točke osvojila 26. mesto.

Japonka Sara Takanaši je bila četrta, Američanka Sarah Hendrickson, branilka naslova iz Val di Fiemmeja, pa šesta. Hendricksonova je na generalki pred SP, tekmah svetovnega pokala na Ljubnem ob Savinji prvič po poškodbi skočila na oder za zmagovalke in napovedala boj za najvišja mesta na Švedskem, Takanašijeva, najboljša skakalka zadnjih let, pa je tako kot na olimpijskih igrah v Sočiju ostala brez odličja na četrtem mestu.