NHL

Čakajo Kopitarja

Objavljeno 30. maj 2014 12.06 | Posodobljeno 30. maj 2014 12.06 | Piše: STA, D. P.

Junak tekme je bil Dominic Moore, ki je v 39. minuti dosegel edini gol na tekmi.

Rangersi so že v velikem finalu.

NEW YORK – Hokejisti moštva New York Rangers so se prvič po letu 1994 uvrstili v finale lige NHL oziroma Stanleyjevega pokala. V šesti tekmi finala vzhodne konference so doma z najmanjšim mogočim izidom 1 : 0 ugnali ekipo Montreal Canadiens in s 4 : 2 v zmagah dobili finalno serijo.

Junak tekme je bil Dominic Moore, ki je v 39. minuti dosegel edini gol na tekmi. Odlična sta bila tudi oba vratarja, Henrik Lundqvist pri domačih in Dustin Tokarski pri Kanadčanih.

Finalnega nasprotnika bo New York morda dobil že v soboto zjutraj. Ekipa Los Angeles Kings s slovenskim zvezdnikom Anžetom Kopitarjem proti Chichagu na zahodu vodi s 3 : 2 v zmagah, ponoči pa gostijo šesto finalno tekmo v domačem Staples Centru v Kaliforniji.