SUPERVELESLALOM

Boštjan Kline enajsti

Objavljeno 07. februar 2016 13.32 | Posodobljeno 07. februar 2016 13.32 | Piše: STA, K. K.

Do konca sezone so še trije superveleslalomi, in sicer Hinterstoder (27. 2.), Kvitfjell (13. 3.) ter finale v St. Moritzu (17. 3.).

Kline je za zmagovalcem zaostal 1,51 sekunde.

JEONGSEON – Švicar Carlo Janka je zmagovalec petega superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev, korejske olimpijske generalke v Jeongseonu. Tako kot na premiernem smuku na tem prizorišču je tik pod deseterico na 11. mestu pristal znova najboljši Slovenec Boštjan Kline, ki je za zmagovalcem zaostal 1,51 sekunde. Drugo mesto je pripadlo Italijanu Christofu Innerhoferju (+0,82), tretji je bil Avstrijec Vincent Kriechmayr (+1,08).

Na startu so bili štirje Slovenci, kar trije so osvojili točke. Klemen Kosi je bil 18. (+1,92), Martin Čater 29. (+2,63). Andrej Šporn je pristal tik pod dobitniki točk na 32. mestu (+2,90).

Zmagovalec smuka Norvežan Kjetil Jansrud je odstopil. V posebnem seštevku discipline še naprej vodi njegov rojak Aksel Lund Svindal, ki je po poškodbi na smuku v Kitzbühelu že predčasno končal sezono. V razvrstitvi skupnega seštevka svetovnega pokala alpskih smučarjev pa je Avstrijec Marcel Hirscher, danes sedmi, okrepil vodstvo v primerjavi z drugouvrščenim Svindalom, ki zaostaja 89 točk.