Avstrijcem uspelo, kar risom ni: ob koncu strli odpor Japoncev

Objavljeno 21. april 2014 11.00 | Posodobljeno 21. april 2014 13.37 | Piše: STA, T. L.

Avstrija je premagala Japonsko s 4 : 1. Ukrajinci premagali Madžare.

Za rise se prvenstvo ni začelo po pričakovanjih.

SEUL – Na svetovnem prvenstvu v hokeju divizije I (skupina A) v Južni Koreji je v prvi tekmi drugega kroga Avstrija premagala Japonsko s 4 : 1 (0 : 1, 1 : 0, 3 : 0).

Avstrija je Japonsko, ki je v prvem krogu nekoliko presenetljivo premagala Slovenijo z 2 : 1, dokončno strla šele ob koncu dvoboja. Japonci so celo povedli z zadetkom Takafumija Jamašite v uvodni tretjini, Stefan Geier je izenačil v drugi, ob koncu tekme pa so Thomas Hundertpfund (45.), Mario Altmann (48.) in Brian Lebler z golom na nebranjena vrata v 59. minuti le odločili zmagovalca.

Ukrajinci premočni

V drugi tekmi drugega kroga pa so hokejisti Ukrajine premagali Madžarsko s 3 : 0 (1 : 0, 2 : 0, 0 : 0). Ukrajinci so bili precej nevarnejši, obenem pa dobro izkoriščali številčno premoč, vse gole so namreč dosegli z igralcem več. Uspešni so bili Jevhen Beluhin, Oleh Šafrenko in Oleh Timčenko.

Slovenija se bo po uvodnem porazu proti Japonski danes ob 12.30 pomerila z domačo ekipo Južne Koreje.