NHL

Anže Kopitar odločil derbi

Objavljeno 31. oktober 2013 08.27 | Posodobljeno 31. oktober 2013 08.41 | Piše: STA, D. P.

Za hokejiste San Joseja so zadeli Marc-Edouard Vlasic, Joe Pavelski in Logan Couture.

LOS ANGELES – Moštvo Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma v Staples Centru gostilo vodilno ekipo lige, San Jose Sharks. Junak večera v Los Angelesu je bil Hrušičan Anže Kopitar, ki je po 2 minutah in 32 sekundah igre v podaljšku za Kralje dosegel odločilni gol za zmago s 4 : 3. Poleg tega je bil Kopitar tudi podajalec pri golu Justina Williamsa za podaljšek.

Osma zmaga

Kralji so izsilili podaljšek dobri dve minuti pred koncem rednega dela, ko je Williams po lepi podaji Kopitarja premagal vratarja gostov Anttija Niemija. Za gostitelje sta zadela še Drew Doughty in Jarret Stoll, vratar Jonathan Quick pa je na letošnjem prvem derbiju pacifiške skupine zaustavil 17 strelov in pomagal Kraljem do osme zmage nad Morskimi psi v 11 tekmah.

Za hokejiste San Joseja so zadeli Marc-Edouard Vlasic, Joe Pavelski in Logan Couture, kljub današnjemu porazu pa Morski psi ostajajo najboljša ekipa lige NHL.