U 17

V finalu Nizozemci in Nemci

Objavljeno 14. maj 2012 00.30 | Posodobljeno 14. maj 2012 00.31 | Piše: M. U., STA

Finale evropskega nogometnega prvenstva do 17 let bo v sredo.

LJUBLJANA – Nogometaši nizozemske reprezentance do 17 let so drugi finalisti evropskega prvenstva, ki ga gosti Slovenija. V drugem polfinalu v Stožicah so z 2 : 0 premagali Gruzijo. V prvi polfinalni tekmi so si nastop v finalu, ki bo v sredo ob 18. uri, zagotovili Nemci, ki so z 1 : 0 premagali Poljsko.

Nizozemskim nogometnim upom je šele v zaključku tekme z Gruzijo uspelo premagati Gruzijo, ki je od 16. minute igrala z igralcem manj. Nizozemci so bili nevarnejši, a jim ni uspelo žoge spraviti v gol vse do zadnjih minut tekme. V finalu evropskega prvenstva do 17 let se bo Nizozemska v sredo pomerila z Nemčijo, s katero sta se v finalu pomerili že na lanskem EP v Srbiji. Takrat pa so se zmage s 5 : 2 veselili nizozemski nogometaši.