Uvodne tekme hokejskega SP po pričakovanjih

Objavljeno 05. maj 2012 00.53 | Posodobljeno 05. maj 2012 00.55 | Piše: Mo. S., STA

Zmagali sta obe državi prirediteljici.

Veselje Fincev ob zmagi.

HELSINKI – V Helsinkih in Stockholmu se je danes s prvimi šestimi tekmami začelo 76. svetovno prvenstvo v hokeju. Uvodni dan dvobojev v elitni skupini ni postregel s presenečenji, čeprav so bili izidi večinoma tesni, zmagali pa sta tudi obe državi prirediteljici.

Tesna zmaga Kanadčanov

Najbolj izenačen dvoboj prvega dne sta ponudili Kanada in Slovaška. Kanadčani so za začetek SP osvojili tri točke, toda zmaga s 3 : 2 (1 : 0, 2 : 1, 0 : 1) je bila tesna. Po vodstvu Kanade s 3 : 1 so se Slovaki z golom Milana Bartoviča na začetku zadnje tretjine vrnili v igro, a izenačenja niso zmogli. V skupini A v Helsinkih je bila najučinkovitejša ekipa ZDA, ki je v prvi tekmi premagala Francijo s 7 : 2 (1 : 1, 3 : 1, 3 : 0). V večerni tekmi so nato branilci naslova Finci prav tako dobili prve tri točke na SP, vendar je bila pot do njih težja, kot so pričakovali. Minimalno zmago z 1 : 0 (1  : 0, 0 : 0, 0 : 0) je zagotovil Janne Niskala ob koncu prve tretjine, Belorusi pa so bili tudi ob koncu tekme še v igri za izenačenje.

Švedi premagali Norvežane

Na Švedskem so SP dobro začeli Nemci s prepričljivo zmago s 3 : 0 (1 : 0, 1 : 0, 1 : 0) proti Italijanom, vlogo favorita pa so upravičili tudi Čehi, čeprav so se dolgo časa mučili z Danci. Ti so celo imeli več strelov na vrata, na koncu pa je bil izid 2 : 0 (0 : 0, 1 : 0, 1 : 0). Švedska je nato v domači premieri premagala Norvežane s 3 : 1 (1 : 0, 1 : 1, 1 : 0), potem ko so slednji na začetku druge tretjine še izenačili, nazadnje pa so bili le bolj zadovoljni domači navijači.