ČLOVEK LJUDSTVA

Lepa gesta velikana Marjanovića: občinstvo počastil s potezo brez primere – s piščancem (VIDEO)

Prizor se je zgodil pet minut pred koncem tekme, Rakete so v tistem trenutku imele osem točk prednosti.
Fotografija: Boban je občinstvu zagotovil brezplačen obrok. FOTO: Tommy Gilligan Usa Today Sports Via Reuters Con

Zadnji večer rednega dela sezone lige NBA je Boban Marjanović poskrbel za – piščanca. Srbski košarkar je namreč na tekmi med svojo ekipo, Houston Rockets, in Los Angeles Clippers, kjer so slavili s 116:105, namerno zgrešil dva prosta meta v zadnji četrtini, nagrada pa je dosegla vse gledalce na srečanju v Los Angelesu.

Po dogovoru naj bi restavracija s hitro prehrano Chick-fil-A vsem gledalcem zagotovila piščančji sendvič, če igralec gostujoče ekipe v zadnjem delu tekme zgreši oba prosta meta. 224 centimetrov visoki košarkar je to storil namenoma in publika je podivjala.

Na posnetku je videti, kako s prstom kaže na občinstvo tako pred »neuspelimi« meti kot po njih, njegova poteza pa je navdušila vse, tudi komentatorje. Prizor se je odvil nekaj manj kot pet minut pred koncem tekme, Rockets pa so imeli v tistem trenutku osem točk prednosti. Marjanović je tekmo končal s 13 točkami in osmimi skoki.

Ameriški mediji so mu zaradi lepe geste nadeli vzdevek človek ljudstva.