NESREČNI PADEC

Objavljeno 15. marec 2017 19.56 | Posodobljeno 27. marec 2017 19.02 | Piše: Pe. J.

Takole je padel Boštjan Kline.

Prebil je varnostno ograjo.

ASPEN – Zadnji moški smuk v tej zimi v Aspnu se ni razpletel v skladu s slovenskimi željami. Edini slovenski finalist Boštjan Kline je po dobrem zgornjem vmesnem času na eni od grbin pri veliki hitrosti izgubil ravnotežje, nenadzorovano ga je vrglo v zrak, pristal je na hrbtu, potem pa je drsel po progi in prebil kar tri zaščitne mreže.

Kline, ki se je ustavil šele po tretji mreži, pri čemer je zadel še enega od delavcev, ni utrpel hujših posledic, saj so se mu odpele smučke. Brez težav se je takoj po padcu dvignil na noge. Kline je sicer smukaško sezono končal na 10. mestu v razvrstitvi discipline.

V kraljevski disciplini na tem prizorišču je zmagal Dominik Paris, zmagovalec smukaškega seštevka pa je postal njegov rojak Peter Fill, ki je še drugo leto zapored osvojil smukaški globus. Fill je zadnji smuk v Aspnu končal na drugem mestu.