Srečko Katanec in Mirko Tuš sta se izkazala

Objavljeno 11. junij 2013 22.40 | Posodobljeno 11. junij 2013 22.42 | Piše: P. P.

Maraton Franja je privabil tudi nekaj znanih Slovencev.

Srečko je dosegel dober čas. Foto: Polona Pirc

Letošnji maraton Franja je privabil več kot 3400 kolesarjev vseh starosti, piko na i pa je dogodek dobil v nedeljo, ko so se udeleženci pognali na najdaljšo, 156 kilometrov dolgo preizkušnjo. Start velike Franje je bil ob 9. uri izpred ljubljanskega BTC.

Večjih padcev letos k sreči ni bilo, je pa neprijetno izkušnjo že v petek, ko je bilo na sporedu državno prvenstvo v vožnji na čas, doživel predsednik kolesarske zveze Tomaž Grm. Pri padcu si je namreč poškodoval levo roko, da je dobil longeto in se velikega maratona v nedeljo ni mogel udeležiti. No, smo pa tam opazili tudi nekaj znanih Slovencev: podjetnik Mirko Tuš, denimo, je v svoji starostni kategoriji s časom 3.49:14 osvojil odlično sedmo mesto, presenetil pa je tudi selektor slovenske nogometne reprezentance Srečko Katanec, ki se je sicer podal na malo Franjo (preizkušnjo, dolgo 97 kilometrov), a je na pragu abrahama, s katerim se bo srečal prihodnji mesec, progo prevozil s časom 2.21:31 in se, zanimivo, prav tako zavihtel na sedmo mesto.