SPOREN NAPIS

Objavljeno 22. november 2015 21.24 | Posodobljeno 22. november 2015 21.24 | Piše: S. N.

Na včerajšnjem derbiju med Olimpijo in Mariborom ni šlo brez incidentov.

Vir: facebook

LJUBLJANA – Nogometaši ljubljanske Olimpije in Maribora so se v zaostali tekmi 15. kroga 1. SNL razšli z neodločenim izidom. Kapetan Olimpije Andraž Šporar je namreč z drugim golom večera v 92. minuti poskrbel, da se je preloženi derbi končal z 2 : 2, potem ko je Maribor v polnih Stožicah po 21 minutah vodil že z 2 : 0.

A brez incidentov ni šlo. V 60. minuti so mariborski navijači z metanjem pirotehnike na igrišče poskrbeli za začasno prekinitev tekme, že pred tem so z baklo skoraj zadeli tudi Olimpijinega vratarja Aleksandra Šeligo. Marsikoga pa je v oči zbodel tudi izobešeni transparent Viol: »Najbolj dragocena stvar, ki nam jo lahko vzamejo, je lasten narod. Če se zanj ne bomo borili, ga bomo za vedno izgubili. Stop migrantom.«