NAGRADA

Fenningerjeva zaslužila več kot Tina Maze

Objavljeno 16. februar 2015 08.44 | Posodobljeno 16. februar 2015 08.44 | Piše: STA, P. Pa.

Mazejeva je prejela nekaj več kot 104 tisočake, Fenningerjeva pa približno štiri tisočake več.

Ob Tini Maze fizioterapevtka Nežka Poljanšek, za njima pa Avstrijka Kathrin Zettel.

BEAVER CREEK – Tina Maze je končala na drugem mestu za Avstrijko Anno Fenninger po zaslužkih na svetovnem prvenstvu v Beaver Creeku in Vailu. Fenningerjeva je za tri medalje in četrto mesto dobila 115.000 švicarskih frankov, 111.000 frankov pa Mazejeva za prav tako dve zlati in srebro, osvojila pa je še peto mesto.

Avstrijec Marcel Hirscher je bil tretji, čeprav je dosegel prav tako dve zmagi in drugo mesto. Dobil je 73.333 frankov, ker je eno od zlatih medalj prejel na moštveni tekmi. Ta je bila v celoti vredna 50.000 frankov, vendar je bila razdeljena na šest avstrijskih tekmovalcev, ki so bili prijavljeni.

Nagradni sklad posamične discipline je bil 100.000 frankov, prvo mesto je prineslo 40.000, drugo 25.000, tretje 15.000, četrto 10.000, peto 6000 in šesto 4000.