USPEŠNO

Dragić s 17 točkami znova blestel za Phoenix

Objavljeno 15. december 2012 11.36 | Posodobljeno 15. december 2012 11.36 | Piše: A. L., STA

Drugi Slovenec v ligi NBA Beno Udrih ni igral za Milwaukee.

NEW YORK – Goran Dragić je po zdravstvenih težavah znova v polnem zagonu v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Dragić je bil eden izmed ključnih mož Phoenixa pri zmagi na domačem parketu z 99 : 84 proti Utahu. Igral je 35 minut, v tem času pa dosegel 17 točk in v statistiko tekme vpisal še pet podaj, dva skoka in dve ukradeni žogi.

Lažje braniti prednost kot pa loviti zaostanek

Dragić ni bil edini razpoloženi košarkar Phoenixa. Z osebnim rekordom sezone se je izkazal Jared Dudley, ki je dal 22 točk. Domačo predstavo pa je pohvalil tudi trener Sonc Alvin Gentry: »Veliko lažje je braniti prednost kot pa nadoknaditi veliki zaostanek.« Phoenix je po črnem nizu porazov vendarle vpisal zaporedni zmagi.

Udrih brez minut

Zmago v gosteh so dosegli košarkarji moštva Milwaukee Bucks, ki so z 90 : 86 odpravili Cleveland. Drugi Slovenec v ligi NBA Beno Udrih ni igral za Milwaukee. Udrihov soigralec Monta Ellis je vpisal osebni rekord sezone s 33 točkami, Brandon Jennings pa jih je dodal 16 za četrto zaporedno zmago ter deveto zaporedno zmago proti Clevelandu.

Še drugi rezultati

V preostalih tekmah je Denver premagal Memphis (95 : 94), Toronto je bil boljši od Dallasa (95 : 74), Washington je doma klonil proti Jezernikom iz Los Angelesa s 96 : 102, košarkarji Indiane so premagali Filadelfijo (95 : 85), Orlando je strl odpor Golden Stata (99 : 85), Brooklyn je po dveh podaljških premagal Detroit s 107 : 105 na krilih Joeja Johnsona, ki je zabil zmagoviti koš ob zvoku sirene, New Orleans je klonil proti Minnesoti s 102 : 113, Houston je bil boljši od Bostona s 101 : 89, Oklahoma City pa od Sacramenta s 113 : 103.