TOKIO 2020

Tadej Pogačar do olimpijske medalje!

Carapaz je olimpijski prvak, Tadej je tretji.
Fotografija: FOTO: Christian Hartmann, Reuters

Tadej Pogačar je na olimpijskih igrah v Tokiu na cestni dirki osvojil prvo odličje za Slovenijo. Po 234 km trase od Tokia do dirkališča Fudži z natanko 4865 višinskimi metri je osvojil bron. Zlato je osvojil Ekvadorec Richard Carapaz, srebro pa je za nekaj centimetrov Pogačarju v sprintu speljal Belgijec Wout van Aert. To je prva slovenska kolesarska medalja, potem ko je imel pred tem najvišjo uvrstitev sedanji selektor Andrej Hauptman. V Atenah leta 2004 je bil peti.

Roglič ni bil pravi

Zaostal je Primož Roglič, ki po padcih na dirki po Franciji ni bil pravi. Na koncu je osvojil 28. mesto, Jan Polanc je bil 43., Jan Tratnik pa je opravil ogromno dela, ko je lovil prvo ubežniško skupino, ki je imela že kar 20 minut prednosti, nato pa tekmo končal v ozadju.

Za malenkost prekratek

V zaključku je bil Carapaz danes premočan, v sprintu pa se je nato po številnih napadih v zadnjih 30 km pomerila manjša skupina. Do srebra je prisprintal van Aert, čeprav ga je Pogačar močno lovil in je ostal prekratek za drugo mesto res za las.