Popolna tekma Liverpoola, Barça premočna za Romo

V nogometni Evropi odmeva visok poraz Cityja na Anfield Roadu.
Fotografija: Napadalec Liverpoola Mohamed Salah, v sredini, je proslavil uvodni zadetek z Robertom Firminom, levo, in Andrewom Robertsonom. Foto: AP

LJUBLJANA – Nesramno bogati Manchester City, ki si je že veliko pred koncem sezone v premier league zagotovil naslov angleškega prvaka, je spet doživel hladen tuš na evropski sceni. V prvi četrtfinalni tekmi lige prvakov ga je na svojem stadionu Anfield Road s kar 3:0 premagal ligaški tekmec Liverpool. Zanimivo, da je ta klub kot edini premagal City tudi v letošnjem angleškem prvenstvu. Redsi, ki jih vodi nemški strokovnjak ​Jürgen Klopp, so od prve minute uprizorili pravi juriš proti vratom Manchester Cityja, s katerim bi rad na evropski vrh prišel strateg Pep Guardiola. Po pol ure igre je bilo že 3:0 za Liverpool, potem ko so Cityjevo mrežo prerešetali Mohamed Salah (12.), Alex Oxlade-Chamberlain (21.) in Sadio Mane (31.). Igra Kloppove zasedbe žanje neslutene hvalospeve otoških medijev in ljubiteljev nogometa, težko pa je najti človeka, ki se ne bi obregnil ob Guardiolovo taktično postavitev in dejstvo, da je na klopi za rezervne igralce pustil Raheema Sterlinga, ki je v odlični formi, a ga je v igro poslal šele v drugem polčasu, ko so bili sinje modri že globoko v breznu poraza.

»Prvi polčas je bil briljanten, tak bi moral biti nogomet. Zavedali smo se kakovosti Cityja, toda tudi lastne. Vso tekmo smo bili zelo aktivni v vseh linijah in izkoriščali prazen prostor. Dosegli smo tri fantastične gole, v drugem polčasu smo se zelo dobro branili. City ni sprožil niti enega strela proti našim vratom, sploh ne vem, kako smo to dosegli. Tega ne moreš niti načrtovati, saj bi bilo popolnoma noro. To se zgodi res redko. City ima fantastično moštvo, ki ni igralo slabo, le priložnosti si ni priigralo,« je navdušeno razlagal Klopp, ki pa se dobro zaveda, da je za njimi le prvi polčas obračuna. V prvenstvu jih je denimo City demoliral z rezultatom 5:0. »Vemo, da še ni nič odločeno. Poskušali se bomo uvrstiti v polfinale. City bo spet poskušal, še vedno imajo možnosti za napredovanje,« opozarja Klopp. Guardiola se je po visokem porazu pred novinarji takoj ozrl na povratno tekmo:

»Mislim, da v tej sobi ni nikogar razen mene, ki verjame, da lahko moja ekipa napreduje. Pred nami je še 90 minut, poskusili bomo. Močno verjamem v svoje moštvo, v tej sezoni mi je pokazalo veliko dobrih stvari. Toda igrali bomo proti vrhunski ekipi, zato bo zelo zahtevno.«

Medtem je v Kataloniji favorizirana Barcelona spretno in srečno opravila z Romo. K zmagi s 4:1 so veliko pripomogli gostje, ki so si zabili kar dva avtogola. Blaugrana je povedla v 38. minuti po avtogolu Danieleja De Rossija, v 55. minuti je drugi avtogol Rimljanom zabil Konstantinos Manolas. Štiri minute pozneje je bilo že 3:0, ko je odbito žogo Luisa Suareza iz bližine v mrežo potisnil Gerard Pique. Roma je zatem prišla do nekaj polpriložnosti, v 80. minuti pa je zmanjšala zaostanek, ko je Edin Džeko zadel z osmih metrov. Toda upe Italijanom po kakršnem koli preobratu je hitro razblinil Suarez, ki je v 87. minuti iz bližine zadel za končnih 4:1. V torek je Real Madrid v Torinu premagal Juventus s 3:0, Bayern pa je bil v Andaluziji boljši od Seville z 2:1. Povratne četrtfinalne tekme lige prvakov bodo prihodnji torek (v Rimu in Manchestru) in sredo (v Madridu in Münchnu).