Zmaji spet spretni s Celjem

Nogometaši Olimpije do prednosti 2:1 v polfinalu pokalnega tekmovanja.
Fotografija: Abass Issah. FOTO: Leon Vidic/Delo
Abass Issah. FOTO: Leon Vidic/Delo

LJUBLJANA – Na prvi polfinalni tekmi za pokal Slovenije so nogometaši Olimpije v Stožicah premagali Celje z 2:1, enakim rezultatom kot na zadnji prvenstveni tekmi teh dveh klubov. Pred 1200 gledalci so Celjani povedli z golom Daria Vizingerja že v 2. minuti. Olimpija je kljub prevladi v polju izenačila šele v drugem polčasu, strelec je bil Dario Čanađija v 50. minuti. Zeleno-belim je zmago zagotovil tokrat rezervist Issah Abass v prvi minuti sodnikovega podaljška, ki je odlično izkoristil podajo drugega rezervista Ricarda Alvesa. Dvojna menjava trenerja zmajev Igorja Bišćana v 70. minuti, ko sta z igrišča odšla Stefan Savić in Rok Kronaveter, je bila tako zadetek v polno. »Videli smo zelo zelo dobro tekmo, priložnosti na obeh straneh, gole in veliko želje. Svojim fantom moram čestitati, ker so proti Celju spet izvlekli zmago v zadnjih minutah tekme. Potrdili so trden značaj, saj ni preprosto zmagovati na takšen način. Ta zmaga nam bo še kako pomagala pri pripravi na povratni dvoboj,« je dejal Bišćan.

»Do zadnjih trenutkov smo gledali zanimivo tekmo. Zadovoljen sem z odnosom svojih fantov, ki so večji del upoštevali moja navodila. Pripravili smo si tudi še kar precej priložnosti za zadetek, a jih na žalost nismo izkoristili. Olimpija je kakovostna in potrpežljiva ekipa, tako je lahko rezultat zasukala v svojo korist. Toda za nami je prvi del obračuna, upam, da bomo podoben obraz pokazali na povratni tekmi, je dejal trener Celja Dušan Kosič. Povratna tekma v Celju bo v sredo, 11. aprila, ob 17.15. Dan pozneje ob 17.15 bosta drugi polfinalni dvoboj v Kidričevem odigrala Aluminij in Gorica. Aluminij je dobil prvi obračun v gosteh z 2:1. Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je odločil, da bo finale pokala Slovenije 30. maja v Stožicah.