VRGLO GA JE V ZRAK

Po Svindalu na vrhu še Kilde, Čater poskrbel za slovenske točke.
Fotografija: FOTO: Youtube

VAL GARDENA – Norvežani so se najbolje pripravili na letošnjo 51. Saslong klasiko. Po Akslu Lundu Svindalu, ki je dobil petkov superveleslalom, je Norvežan zmagovalec tudi smuka v Val Gardeni.

Najhitrejšo smukaško linijo na progi Saslong je ubral Aleksander Aamodt Kilde. Od štirih Slovencev je edine slovenske točke osvojil Martin Čater s 25. mestom. Miha Hrobat je tekmo končal na 36. mestu, Klemen Kosi in Boštjan Kline sta se uvrstila na 45. in 47. mesto.

Letošnji smuk v Dolomitih je zaznamoval grozljiv padec Švicarja Marca Gisina, ki je startal kot 19., pred Svindalom. Na Kameljih grbinah je prekrižal smučke, vrglo ga je v zrak, ob pristanku pa je padel na bok in z desno stranjo glave udaril v trdo snežno površino.