LIGA PRVAKOV

Stara dama kot lev na Wembleyju

Juventus je spektakularno izločil Tottenham, naprej tudi City.
Fotografija: Legendarni vratar Juventusa Gianluigi Buffon in Gonzalo Higuain sta se veselila velike zmage v Londonu. Foto: Reuters

LJUBLJANA – V četrtfinalu nogometne lige prvakov sta se Real Madridu in Liverpoolu pridružila še Juventus in Liverpool. Črno-beli iz Torina so odpotovali v London k poletnemu Tottenhamu po nevarnem remiju (2:2) v prvi tekmi. Še bolj je tabor slovite stare dame skrbelo, ker so bili na domačem terenu nadigrani. Podobno se je začel tudi povratni dvoboj na slovitem stadionu Wembley, kjer je Tottenham povedel z golom Heung-min Sona v 39. minuti. Juventus se je znašel v težavah, vendar je dvakratni finalist lige prvakov v zadnjih treh sezonah znova pokazal neprecenljive izkušnje. V slabih treh minutah sta Gonzalo Higuain (64.) in Paulo Dybala (67.) zapečatila usodo izjemno obetavnega angleškega moštva, ki pa še ne premore preboja med največje. »Rekli smo si, da moramo ostati mirni. Izkušnje so zelo pomembne in te smo spet unovčili,« je dejal 33-letni branilec Juventusa Giorgio Chiellini, ki se je s soigralci kot lev boril za končno zmago in napredovanje, s 40-letnim vratarjem Gianluigijem Buffonom pa sta kazala strast kot kakšna najstnika.

»Zmagati na Webmleyju ni bilo lahko, toda uspelo nam je in zato sem zelo ponosen na ekipo. Še enkrat smo pokazali izjemen značaj,« so bile besede 30-letnega Higuaina. Tottenhamu preostane čakanje na novo priložnost. »V manj kot treh minutah smo prejeli zadetka po velikih napakah in zato smo izpadli. V obeh tekmah smo si zaslužili več. Do prvega zadetka smo igrali fantastično, prevladovali smo. Seveda smo razočarani, a to je del rasti. Nadaljevali bomo po tej poti,« je dejal strateg Tottenhama Mauricio Pochettino. Manchester City si je v povratnem dvoboju z Baslom privoščil poraz na domačem terenu (1:2), potem ko je švicarskega predstavnika v gosteh premagal s 4:0. Prihodnji teden bomo dobili še preostale štiri četrtfinaliste po povratnih dvobojih Manchester United – Sevilla (0:0), Roma –​ Šahtjor (1:2), Bešiktaš –​ Bayern (0:5), Barcelona –​ Chelsea (1:1).