Slovenki zlato na evropskem prvenstvu v kraljici športov

Klara Lukan je zmagala v teku na 5000 m.
Fotografija: Fotografija je simbolična. FOTO: Blaž Samec
Fotografija je simbolična. FOTO: Blaž Samec

BORÅS – Šentjernejčanka Klara Lukan (Mass Ljubljana) je na evropskem prvenstvu za starejše mladince v atletiki do 20 let na Švedskem v finalu na 5000 m zmagala in s časom 16:03,62 popravila svoj slovenski rekord za starejše mladinke.

Jan Vukovič je bil na 800 m (1:52,36) peti v finalu, kamor se je uvrstil z drugim časom kvalifikacij in osebnim rekordom 1:49,12. Matic Silič je v finalu troskoka končal na devetem mestu (15,28 m), v kvalifikacijah je bil 12. (15,18 m) in se je kot zadnji uvrstil v finale. Zoja Šušteršič je v metu kopja zaradi poškodbe rame končala po prvi seriji finala.

V soboto sta v finalu nastopili dve slovenski atletinji. Eva Pepelnak je v troskoku zasedla peto mesto s 13,16 m. Lia Apostolovski pa si je v skoku v višino delila osmo mesto z 1,80 m.