Ronaldo ga je zabil dvakrat

Real slavi veliko zmago nad bogatimi Parižani.
Fotografija: FOTO: AP

MADRID – Beli balet je v drugem polčasu dotolkel nogometaše iz francoske prestolnice, ki jih na povratni tekmi pred domačim občinstvom čaka težko delo.

V osmini finala nogometne lige prvakov so v španski prestolnici povedli gostje. V 33. minuti je Keylorja Navasa premagal Adrien Rabiot, ko mu je s peto podal najdražji nogometaš v zgodovini nogometa Neymar. Domači so hitro izenačili, ko je Toni Kroos izsilil 11-metrovko. Z bele točke je bil v 45. minuti natančen Ronaldo in dosegel svoj deseti zadetek v tokratni sezoni lige prvakov.

Popoln preobrat

Dvakrat se je z lepima obrambama izkazal vratar PSG-ja Alphonse Areola. Najprej je, ko je šel iz vrat, ubranil strel Ronaldu, ki je sam krenil proti njemu, nato pa še Karimu Benzemaju.

V drugem polčasu so bolj podjetno začeli domači. V 83. minuti je za preobrat poskrbel Ronaldo. Portugalec je po odbiti žogi Areola s kolenom zadel v polno. Končni izid 3 : 1 je v 86. minuti dosegel Marcelo.

Na drugi tekmi je Porto doma izgubil proti Liverpoolu z visokih 0 : 5.