Rdeči bik Kevina Kampla brez rogov

Slovenski as evropsko ligo začel s porazom proti Salzburgu. Zagrebški Dinamo Petra Stojanovića deklasiral Fenerbahče.
Fotografija: Kevin Kampl se je na sredini igrišča bojeval s Hannesom Wolfom, je pa Leipzig proti Salzburgu v resnici pokopala slaba obramba. Foto: AP

LJUBLJANA – Po nogometni ligi prvakov se je z uvodnimi tekmami začela še evropska liga za sezono 2018/19. V njej sodeluje tudi nekaj nekdanjih in zdajšnjih klubskih velikanov stare celine, v prvem krogu so zmago denimo slavili Chelsea, v gosteh je z 1:0 ugnal solunski PAOK, Arsenal je v Londonu s 4:2 porazil ukrajinsko Vorsklo iz Poltave, zanimivo pa je, da je sloviti AC Milan na gostovanju v Luksemburgu le z 1:0 (Gonzalo Higuain 59.) ugnal Dudelange. Seveda niti v evropski ligi ne gre brez doprinosa slovenskih nogometašev. Kevin Kampl je s svojim RB Leipzigom v skupini B doma z 2:3 (Konrad Laimer 70., Yussuf Poulsen 82.; Munas Dabbur 20., Amadou Haidara 22., Fredrik Gulbrandsen 89.) izgubil proti bratskemu klubu RB Salzburg. Uradno ime nemškega kluba je RasenBallsport Leipzig, RB v resnici pomeni kratico imena avstrijskega podjetja Red Bull, ki je glavni pokrovitelj leipziškega nogometnega kluba. Avstrijski velikan energijskih pijač je največji sponzor tudi kluba iz Salzburga. »To z naše strani nikakor ni bila dobro odigrana tekma. Na začetku smo po hudi napaki naše obrambe prejeli povsem nepotreben zadetek, nato po nasprotnem napadu dobili še drugega. Ob polčasu smo si rekli, da se moramo prav odzvati in pokazati drug obraz, tudi da se moramo na igrišču taktično bolje postaviti in se boriti. To se je zgodilo, uspelo nam je izenačiti, a nas je pokopal še en zadetek iz nasprotnega napada. Ni bilo dobro, tako rekoč vse tri zadetke smo prejeli iz nasprotnih napadov, za naslednje tekme moramo biti mnogo bolj trdni in pazljivi v obrambi,« je pomodroval Kevin Kampl, ki je proti Salzburgu odigral vso tekmo. Zenit iz Sankt Peterburga je v skupini C gostoval v danski prestolnici in se z Københavnom razšel z neodločenim izidom 1:1. Slovenski reprezentant Miha Mevlja je srečanje odgledal s klopi za rezervne igralce. V skupini D je zagrebški Dinamo gostil Fenerbahče, pri zmagi s 4:1 je vso tekmo sodeloval tudi slovenski desni branilec Petar Stojanović. Drugi Dinamo, namreč tisti iz Kijeva, je na domačem igrišču remiziral s kazahstansko Astano, bilo je 2:2, Benjamin Verbič je za ukrajinsko moštvo odigral vseh 90 in še nekaj minut srečanja, kajti Astana je za končni izid izenačila v 95. minuti. A ni še razlogov za paniko, do finalne tekme, ki bo 29. maja v azerbajdžanskem Bakuju, je namreč še dolga pot z veliko obračuni.