Napeto do konca, a želja Slovencev premalo (VIDEO)

Naši južni sosedje so po pravi drami v drugem podaljšku premagali Norvežane.
Fotografija: Tekma Slovenija : Španija. FOTO: Reuters
Tekma Slovenija : Španija. FOTO: Reuters

V polfinalu evropskega prvenstva je na eni najpomembnejših tekem v zgodovini reprezentančnega rokometa slovenska reprezentanca klonila proti Špancem, aktualnim evropskim prvakom.

Varovanci selektorja Ljubomirja Vranješa so dobro začeli in vodili tudi dva zadetka, nato pa so pobudo prevzeli Španci in na začetku drugega dela prvega polčasa vodili s + 3 ali + 4. Na odmor so se nato podali celo s petimi zadetki prednosti (15 : 20). Slovenci v nadaljevanju tekme niso mogli pripraviti preobrata, Španci so ohranjali lepo prednost. Slovenci so se dobrih deset minut pred koncem približali na tri zadetke zaostanka, minuto pred koncem so zaostajali le še zadetek, a je bila velika želja premalo, Španci so slavili 34 : 32. Slovence tako jutri ob 18.30 čaka boj za bron proti Norvežanom.

* Tele2 Arena, gledalcev 7000, sodnika: Horaček in Novotny (oba Češka)
* Španija: Perez de Vargas, Corrales, Maqueda 2, Fernandez 6, Entrerrios 6, A. Dušebajev 6, Sarmiento 3, Aguinagalde 2, Sole 2, Goni, Figueras, Canellas, Moros 1, Gomez, Arino, Guardiola 2
* Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek 5, Henigman 1, Janc 6, Dolenec 7, Cingesar 4, Cehte 1, Kodrin 1, Zarabec 2, Šoštarič, Horžen, Žabić, Ovniček, Bombač 2, Mačkovšek 3
* Sedemmetrovke: Španija 1 (0), Slovenija /
* Izključitve: Španija 6, Slovenija 8 minut
* Rdeči karton: /

Veliko slavje Hrvatov. FOTO: Reuters
Prvi polfinale med Hrvati in Norvežani je bil neverjetno napet, ekipi sta bili tudi po prvem podaljšku povsem izenačeni, potem ko so Hrvati v zadnjih sekundah zadeli sedemmetrovko. Finale so si Hrvati priborili v izdihljajih drugega podaljška (29 : 28).

Med številnimi navijači, ki so pred tekmo podprli naše rokometaše, je bil tudi Goran Dragić.