Lekcija Rimljanom nogometnega faraona

Liverpool je za polfinalni uvod lige prvakov s 5:2 porazil Romo. S po dvema zadetkoma in podajama je briljiral Mohamed Salah
Fotografija: Liverpoolov Mohamed Salah je v mestu beatlov prikazal velemojstrsko izvedbo. FOTO: AFP

LIVERPOOL – Sinovi volkulje s svojim tuljenjem niso preglasili nogometne zasedbe iz mesta beatlov. V uvodni polfinalni tekmi lige prvakov je namreč Liverpool na svojem Anfieldu s 5:2 (2:0) nadigral Romo, znova pa je briljiral egipčanski nogometni faraon Mohamed Salah. Zadel je v 36. in 45. minuti, Sadio Mané v 56. ter Roberto Firmino v 61. in 69. so rdečim priigrali že pet zadetkov prednosti, Rimljana Edin Džeko (81.) in Diego Perotti iz enajstmetrovke v 85. minuti pa sta, po Salahovem odhodu iz igre, izid znižala na 2:5. Roma tako kot v četrtfinalu proti Barceloni (1:4, 3:0) v povratni tekmi potrebuje zmago s tremi zadetki razlike, da bi se po letu 1984 spet uvrstila v finale elitnega klubskega tekmovanja stare celine. Zanimivo, takrat jih je v sklepni tekmi premagal prav Liverpool, in to šele po streljanju enajstmetrovk. Salah je tokrat z mojstrskima zadetkoma in podajama za gola potopil Romo, v sezoni je v vseh tekmovanjih zbral že 43 golov, ga je pa Liverpool junija lani za 42 milijonov evrov kupil prav od rimskega kluba. Toliko za kakšne sodobne pomisleke o zgodovinski povezavi med starimi Egipčani in Rimljani. »Odigrali smo 80 popolnih minut. Četudi bi tekmo dobili s 5:0, bi vedeli, da je treba na povratni tekmi v Rimu garati za uspeh. Če kdo od mojih igralcev meni, da Roma ni sposobna vrnitve, potem v italijanski metropoli ne bo igral. Salahova sezona pa resnično v prenesenem pomenu besede ni normalna. Zamenjal sem ga, da se morebiti ne bi poškodoval,« je bil kot vedno zanimiv sogovornik trener Liverpoola Jürgen Klopp. »Po dobrem začetku smo izgubili glavo, a polfinale še ni končan, to smo dokazali že v četrtfinalu proti Barceloni. Kdor ne verjame v našo vrnitev, lahko za povratno tekmo kar ostane doma. To velja tudi za navijače. V tej sezoni lige prvakov doma tudi še nismo prejeli zadetka,« se opogumlja trener Rome Eusebio Di Francesco. »Bili smo že mrtvi, a nas Liverpool na koncu ni ubil. Naslednji teden bomo igrali drugače, obljubim, da bomo za Romin dres pljuvali tudi kri,« je omenil Alessandro Florenzi. Povratna tekma bo naslednjo sredo na rimskem olimpijskem stadionu.