Juventus prvak že sedmič zapored

Osvojili že 34 naslovov italijanskega prvaka.
Fotografija: Juventus FOTO: AFP
Juventus FOTO: AFP

Nogometaši Juventusa (na fotografiji) so krog pred koncem prvenstva osvojili sedmi zaporedni naslov italijanskega prvaka, skupno pa 34.

Stara dama si je naslov dokončno zagotovila z remijem v gosteh pri Romi (0:0), zdaj ima neulovljive štiri točke prednosti pred Napolijem. V ligo prvakov se je že uvrstila tudi Roma, o četrtem potniku v LP pa bosta v medsebojnem dvoboju v zadnjem krogu odločila Lazio in Inter s slovenskim vratarjem Samirjem Handanovićem. Barcelona pa španskega prvenstva ne bo končala brez poraza.

V predzadnjem krogu jo je namreč na svojem stadionu edini v tej sezoni la lige premagal Levante s 5:4. V ligi prvakov bodo ob Barçi igrali še Atletico Madrid z Janom Oblakom, Real Madrid in Valencia. V drugo ligo bodo nazadovali Deportivo La Coruna, Las Palmas in Malaga.