Drama v Domžalah: izbruh navijačev in 11-metrovka za naslov Olimpije

Maribor je predal naslov Olimpiji.
Fotografija: Olimpija se veseli novega državnega naslova. FOTO: Tomi Lombar, Delo
Olimpija se veseli novega državnega naslova. FOTO: Tomi Lombar, Delo

DOMŽALE, MARIBOR – Nogometaši Maribora so na zadnji tekmi državnega prvenstva še upali na naslov prvakov. Premagali so Gorico, potem pa so potrebovali še poraz Olimpije.
Domžalski športni park je pokal po šivih na zadnji tekmi državnega prvenstva. FOTO: Facebook

V polnem domžalskem športnem parku je za dramo v 67. minuti poskrbel Lovro Bizjak, ko je premagal Olimpijinega vratarja. S takšnim izidom bi se naslova prvakov veselili Mariborčani, a v 81. minuti je Rok Kronaveter z zadetkom z bele točke za 1 : 1 Ljubljančane vrnil na prvo mesto.

Navijači razgrajali, tekma prekinjena

Tik pred koncem (v 90. minuti) je bila tekma za kratek čas prekinjena zaradi navijačev Olimpije, ki so metali predmete na igrišče in želeli nanj vdreti. Celo nogometaši ljubljanskega kluba so prosili navijače, naj se vrnejo na tribune, da bi se lahko tekma zaključila. Po kakšnih 10 minutah se je res nadaljevala, sodnik pa je dosodil pet minut podaljška.