1. SNL

Slavje v Mariboru, Mura z zmago nad Celjani v Evropo

Objavljeno 20. maj 2012 21.47 | Posodobljeno 20. maj 2012 21.47 | Piše: Mi. S., STA

Nogometaši Maribora in Luke Koper so se v zadnjem, 36. krogu 1. slovenske nogometne lige razšli z neodločenim izidom 1 : 1.

MARIBOR – V Mariboru veliko slavje. Mariborski nogometaši so pred številnim občinstvom visoko dvignili pokal za 10. naslov državnega prvaka in dosegli rekordnih 20 točk razlike pred drugouvrščeno Olimpijo. Koprčani na drugi strani pa so zapravili možnost preboja v evropski klubski pokal, v Ljudskem vrtu so vodili do 89. minute in dovolili izenačenje.

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 8500, sodniki: Čeferin (Kranj), Kokolj (Škofljica) in Rojko (Ljubljana).
Strelca: 0 : 1 Pučko (25.), 1 : 1 Berić (89.).
Maribor: Pridigar, Mejač (od 72. Majer), Vidović, Rajčević, Viler, Ibraimi, Mertelj (od 59. Berić), Lesjak, Cvijanović (od 46. Mezga), Volaš, Velikonja.
Luka Koper: Hasić, Žibert, Blažič, Handanagić, Đukić, Hadžić (od 69. Perger), Posavec, Popović, Aganović, Palčič, Pučko (od 86. Smrtnik).
Rumeni kartoni: Ibraimi, Velikonja; Đukić, Handanagić, Palčić, Pučko.
Rdeči karton: /.

Štadion je bil spet bil dobro zaseden

Bogat spremljevalni program se je preselil na štadion. Gledalci so pričakovali novo zmago vijoličastih, ki bi zaključila izjemno uspešno sezono, ko so igrali v skupinskem delu evropske lige. Želja je bila prisotna, domači so pritiskali, sprožili veliko strelov, vendar pri tem bili nenatančni.

V 15. minuti je Dalibor Volaš streljal z desne strani, žoga se je odbila od vratnice. V 25. minuti so gosti povedli. Matej Palčič je poslal predložek z desne strani, najvišji v skoku je bil drugi Matej Pučko. Od takrat je sledilo še več napadov domačih, toda brez pravega učinka.

V drugem polčasu so imeli domači popolno prevlado, domači trener Darko Milanič je napad okrepil z Robertom Berićem. Ermin Hasić je imel veliko dela. Še največ v 79. minuti, ko so domači izvedli kot. Zoran Lesjak je streljal z glavo, Hasić pa žogo poslal v kot. Mariborčani so pletli mrežo okoli gostujočega gola, na koncu pa le prišli do izenačenja. Berić je z roba kazenskega prostora našel luknjo v gostujoči obrambi in zadel mrežo.

Adnan Aganović je minuto pozneje zapravil izjemno priložnost za zmago Koprčanov. Bil je sam pred domačim vratarjem Markom Pridigarjem. Ta je njegov strel obranil in žogo poslal v kot. Nato so navijači poskrbeli za prekinitev tekme. Nekateri so namreč prehitro skočili v igrišče, začeli slačiti domače igralce, sodnik Darko Čeferin pa se je po nekajminutnem premoru odločil tekmo nadaljevati. V zadnjih trenutkih so domači zapravili priložnost za zmago, saj je Etien Velikonja iz bližine streljal visoko preko vrat.

Nogometaši Mure 05 so v zadnjem krogu premagali Celje

Račun je bila preprost. Mura je v boju za Evropo in visoko tretje mesto potrebovala zmago nad Celjani, drugi del naloge pa naj bi opravil Maribor z zmago ali neodločenim izidom proti Kopru. Oba scenarija sta se uresničila, tako da si je soboški klub zagotovil igranje v kvalifikacijah evropske lige v prihodnji sezoni.