RIO 2016

Mateja Šimic v Riu izpolnila svoj cilj

Objavljeno 20. avgust 2016 20.10 | Posodobljeno 20. avgust 2016 20.11 | Piše: STA, T. Pa.

Končala je na 31. mestu in s tem izboljšala 37. mesto iz Londona 2012.

RIO DE JANEIRO –Slovenska triatlonka Mateja Šimic je svoje druge olimpijske igre v Riu de Janeiru končala na 31. mestu in s tem izpolnila cilj – izboljšala je 37. mesto iz Londona 2012. Zlato kolajno je osvojila Američanka Gwen Jorgensen, srebrno branilka naslova Švicarka Nicola Spirig Hug, bronasto pa Britanka Vicky Holland.

Spirigova je skorajda ves kolesarski del vozila povsem v ospredju, že na začetku tekaškega dela, dolgega 10 km, pa se je na prvo mesto postavila Jorgensenova. Američanka in Švicarka sta tekli z ramo ob rami, slaba dva kilometra pred koncem pa je pospešila Jorgensenova, a Spirigova ni več mogla odgovoriti. Na koncu ju je ločilo 40 sekund. Hollandova je v zadnjih metrih dobila obračun z rojakinjo Non Stanford za tretje mesto.

Šestintridesetletna Ljubljančanka je iz vode – plavanje je bilo dolgo 1,5 km – prišla kot 37., kolesarski del, dolg 38,48 km, je končala na 25. mestu, se v tek podala na 22. mestu, nato pa po prvem od štirih krogov zdrsnila na 32. mesto. V naslednjih dveh krogih je pridobila dve mesti, v zadnjem pa enega izgubila, in s 6:12 minute zaostanka je bilo to dovolj za 31. mesto.