ZMAGA

Lahki, nizki in hitri Slovenci v olimpijskem četrtfinalu

Objavljeno 16. avgust 2016 11.40 | Posodobljeno 16. avgust 2016 11.42 | Piše: Rok Tamše, Poročevalec z OI v Riu de Janeiru

Rokometna reprezentanca je v zadnji tekmi predtekmovanja premagala Poljsko.

Slovenski rokometaši so z odliko opravili svojo nalogo v predtekmovanju olimpijskega turnirja v Riu de Janeiru in se uvrstili v četrtfinale. Dobili so še četrto od petih tekem v skupini B, tokrat so padli Poljaki s 25:20 (13:13). Od preostalih tekem v včerajšnjem večernem programu je bilo odvisno, kdo bo tekmec Slovenije v izločilnih bojih, prevladuje pa mnenje, da je prav vsak premagljiv. »Nimam nobenih želja. Vse ekipe, ki so v četrtfinalu, so vrhunske kakovosti. Že prej smo vedeli, da bodo potencialni tekmeci Francija, Danska in Hrvaška, čakamo pa še na Argentino ali Katar. Čaka nas težka naloga, toda prepričan sem, da imamo moč in kakovost, da premagamo tudi to oviro in dosežemo fenomenalen rezultat,« meni selektor Veselin Vujović, ki v nadaljevanju turnirja ne bo mogel več računati na organizatorja igre Dejana Bombača, ki ima poškodovano rame.

Sicer se je spet pokazalo, da jutranja ura ni pisana na kožo slovenskim rokometašem. Ko so v uvodnih minutah zaostajali z 1:4, je Vujović vzel minuto odmora in prebudil svoje varovance, ki so poskrbeli za rezultatski zasuk (7:5), Poljakom pa so potem dopustili, da so na odmor šli z velikim upanjem ob izidu 13:13. »Ob polčasu sem dejal igralcem, da so Poljaki tisti, ki morajo biti nervozni, ne pa mi. Nisem hotel imeti slabega ozračja pred četrtfinalom zaradi morebitnega poraza. V prvem polčasu niso dobro igrali v obrambi, v drugem delu pa je bilo veliko bolje. Mislim, da žanjemo simpatije rokometnega sveta zaradi naše igre. Če primerjamo videz naših in poljskih igralcev, naši izpadejo smešni. Če bi igrali kilogrami in centimetri, bi bili Poljaki verjetno olimpijski prvaki. Lahko smo ponosni na naše igre.« V nadaljevanju so Slovenci povsem nadzirali potek tekme in stalno povečevali vodstvo do 48. minute, ko je bilo 22:17. Takrat je bila tekma praktično odločena, razigran je bil plejmejker Miha Zarabec, Gorazd Škof je zaklenil svoja vrata, slovenska obramba je bila granitna.

»Spet smo pokazali čvrst karakter, ko smo se dvignili v tekmi. V naletu smo, vse smo imeli v svojih rokah. Hvala bogu, da smo obdržali pozitivno kontinuiteto in da gremo v četrtfinale z zmago v nahrbtniku. Še vedno nas nosi zmagoviti val,« sporoča kapetan Uroš Zorman, ki je takoj po tekmi v četrtfinalu pričakoval Dance. Nova bitka bo na sporedu jutri, zaradi včerajšnje jutranje obveznosti pa bodo imeli Slovenci nekaj ur več časa za počitek. »Ja, vsaka ura veliko pomeni, ko gre turnir proti koncu,« je dejal Marko Bezjak in glede novega tekmeca pripomnil: »Prepričan sem, da si nihče ne želi igrati proti nam.«