NA VRHU

Tina poskrbela, da je bila Slovenija pol ure najboljša država na svetu

Objavljeno 18. februar 2014 15.35 | Posodobljeno 18. februar 2014 15.35 | Piše: P. J.

Dve zlati medalji, ena srebrna in tri bronaste so Slovenijo zavihtele na sam vrh.

Slovenija je bila po današnji zmagi Tine Maze v veleslalomu pol ure najboljša država na svetu. Naša država se je namreč po osvojeni zlati kolajni zavihtela na vrh lestvice, ki beleži uspešnost držav na olimpijskih igrah glede na število prebivalcev. Po zaslugi Tine Maze smo dvomilijonski Slovenci za približno pol ure za seboj pustili Norvežane, ki so osvojili že 16 medalj.

Na vrhu se žal nismo obdržali dolgo, saj so nas po tem, ko so osvojili odličje v biatlonu, Norvežani ponovno izrinili na drugo mesto. Slovenija je kljub temu z dvema zlatima, enim srebrnim in s tremi bronastimi odličji trdno zasidrana na samem vrhu Bloombergove lestvice.

Sodeč po napovedih Tininega tretjega zlata na slalomu v petek, bomo najkasneje v petek spet v igri za prvo mesto.

Na tretjem mestu je Latvija s tremi medaljami, na četrtem pa Avstrija z devetimi.