NA TRENINGU

Tina četrta, favoritinji avt

Objavljeno 09. februar 2014 11.00 | Posodobljeno 09. februar 2014 10.33 | Piše: STA, T. L.

Na treningu smuka je Mazetova dosegla četrti čas in za najhitrejšo Nicole Hosp zaostala 1,01 sekunde.

Ženske začnejo alpski spored v ponedeljek s superkombinacijo.

SOČI – Slovenska alpska smučarka Tina Maze je na današnjem zadnjem treningu smuka na olimpijski progi v Sočiju dosegla četrti čas. Za najhitrejšo, Avstrijko Nicole Hosp, je zaostala 1,01 sekunde. Druga je bila Švicarka Fabienne Suter, sicer najboljša s petkovega treninga, tretja pa Avstrijka Regina Sterz.

Tudi drugi dve slovenski tekmovalki sta se dobro uvrstili. Maruša Ferk je bila 17. z zaostankom 2,60 sekunde, Ilka Štuhec pa je dosegla 20. mesto z zaostankom 3,65.

Ena od favoritinj, Tina Weirather iz Lihtenštajna, današnjega treninga ni izpeljala do konca, medtem ko je bila Nemka Maria Höfl-Riesch šesta z zaostankom 1,18 sekunde.

Ženske olimpijske tekme v alpskem smučanju se bodo s superkombinacijo začele v ponedeljek.