MEDVEDJE SKRBI

Objavljeno 17. februar 2014 18.12 | Posodobljeno 17. februar 2014 18.12 | Piše: P. J.

Ruski hokejisti bi mu morali pričarati nasmeh na obraz, a so njegova usta na vsaki tekmi bolj povešena.

Stoje je pozdravil zadetek svojih hokejistov.

Vladimirju Putinu v dneh, odkar nastopa ruska hokejska izbrana vrsta, ne gre preveč na smeh. Za Ruse bodo te olimpijske igre neuspešne, če njihovi medvedi ne bodo osvojili zlatega odličja, to so večkrat povedali. Z igro, ki so jo prikazali na zadnjih dveh tekmah, pa povzročajo v ruski javnosti precej skrbi.

Resen in zaskrbljen je tudi obraz njihovega predsednika. Nasmejanega so ga fotografi med tekmo Rusija – ZDA ujeli le enkrat, in sicer tedaj, ko je v drugi tretjini Rusija povedla z 1 : 0. Putin je takrat vstal in zaploskal, čez nekaj minut, ko so Američani izenačili in kasneje celo povedli, pa je že bil resnejši. Konec tekme je pričakal stoje, z resnim in mrkim obrazom. Rusi so to tekmo sicer izgubili po izvajanju kazenskih strelov.

Enako zaskrbljenega so ga fotografi ujeli tudi na tekmi proti Slovakom. Tudi proti njim je 'zborna komanda' izvajala kazenske strele, vendar je bilo tokrat uspešnejša kot proti ZDA.

Kako se je držal na uvodni tekmi, ko so Rusom nekaj težav povzročili tudi naši risi, pa ni znano.