Postal je MVP rednega dela španske lige.
Fotografija: Luka Dončić. FOTO:  Reuters
Luka Dončić. FOTO:  Reuters

Luka Dončić je na svoj seznam letošnjih lovorik dodal še eno. Pred začetkom končnice lige Endesa je dobil novo priznanje in postal najkoristnejši igralec (MVP) rednega dela španske lige sezone 2017/18.

Devetnajstletni slovenski reprezentant je dobil največ glasov po izboru trenerjev, novinarjev, igralcev in klubov. Skupno je zbral kar 75 točk in tako brez težav ugnal ostale tekmece. Drugo mesto je osvojil krilni center Tornike Shengelia (Baskonia), tretje Zaragozin košarkar Gary Neal, četrto pa Facu Campazzo.

Luka Dončić je v tej sezoni osvojil skoraj vse, kar se osvojiti da. S slovensko reprezentanco je postal evropski prvak in postal član najboljše peterke prvenstva. Podelili so mu naziv vzhajajoča zvezda evrolige, izbran je bil v prvo peterko evrolige, izbran je bil za najkoristnejšega igralca v evroligi za sezono 2017/18 in za najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja evrolige.