1. SNL

Zmagoviti niz Domžal se nadaljuje

Objavljeno 24. avgust 2014 23.38 | Posodobljeno 24. avgust 2014 23.39 | Piše: STA, S. U.

Nogometaši Domžal so zmagali že šestič zapored.

DOMŽALE, KOPER – Nogometaši Celja so v tekmi 6. kroga 1. SNL v gosteh premagali Kalcer Radomlje s 3 : 0 (1 : 0).

Stadion v športnem parku v Domžalah, gledalcev 500, sodniki: Podgoršek (Duplje), Žunič (Kranj), Kovačić (Preserje).

Strelci: 0 : 1 Verbič (40.), 0 : 2 Ahmedi (72.), 0 : 3 Verbič (90.)

Radomlje: Balažič, Vrhunc (od 57. Smrtnik), Zavrl, Cankar, Snoj (od 81. Zorc), Jakovlević (od 73. Gajič), Cerar, Stoiljković, Balkovec, Rems, Bajalica

Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Ahmedi, Omoregie (od 73. Djermanović), Miškić, Jakolić (od 46. Žitko), Žurej (od 56. Lovrečič), Vidmajer

Rumeni kartoni: Zavrl, Jakovljević; Jakolić, Ahmedi, Vrhovec, Lovrečič

Nogometaši Kalcer Radomelj niti v šestem poskusu niso prišli do prve prvoligaške točke. Tokrat jih je povsem zasluženo ugnalo še Celje, ki je s tem doseglo že četrto zaporedno zmago in se zavihtelo na drugo mesto prvenstvene razpredelnice. Celjani so bili večji del tekme boljši, kar potrjuje tudi statistika. Dinamična tekma bi se lahko odvijala povsem drugače, če bi bil v 25. minuti Stoiljković nekoliko spretnejši, saj je sam prišel pred gostujočega vratarja Kotnika, a je bil ta v medsebojnem dvoboju uspešnejši. Kar v prvem delu ni uspelo Žureju, je Verbiču, ki se je v 40. minuti po zmedi najbolje znašel v kazenskem prostoru in dosegel prvi gol na tekmi.

Kljub vodstvu se Celjani niso pomaknili v obrambo. V 72. minuti je Ahmedi izkoristil podajo Vidmajerja. Domači so tudi v drugem polčasu imeli nekaj obetavnih akcij, toda gola jim ni uspelo doseči. Končni izid je v zadnji minuti dosegel Verbič.

Koper – Domžale 0 : 1

Nogometaši Domžal pa so v gosteh premagali Luko Koper z 1 : 0 (0 : 0).

Stadion Bonifika, gledalcev 600, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Lunežnik (Zgornja Ložnica), Prelog (Preddvor).

Strelec: 0 : 1 Živec (60.)

Luka Koper: Radošević, Blažič (od 65. Bradaschia), Guberac, Ivetić (od 81. Žibert), Halilović, Štulac, Črnigoj, Hadžić, Palčič, Štromajer (od 71. Lotrič), Pučko

Domžale: Vidmar, Skubic, Horić, Požeg, Živec, Maksimović, Aneff (od 82. Morel), Majer (od 74. Ožbolt), Janža, Korun, Husmani (od 89. Zec)

Rumeni kartoni: Bradaschia, Ivetić; Aneff

Rdeči karton: Hadžič (90.)

Še neporaženi Domžalčani so se tokrat podali na gostovanje v Koper. Na tem terenu so nazadnje zmagali pred skoraj dvema letoma, niz tekem brez prejetega zadetka pa so z današnjo tekmo podaljšali že na šest.

Najlepšo priložnost prvega dela so gledalci Bonifiki videli v 16. minuti, ko je nevaren koprski napad začel Guberac. Pozneje pa so pobudo počasi prevzeli gostje in Aleksander Živec je v 59. minuti nevarno ustrelil z roba kazenskega prostora, a je bil domači vratar Radošević zbran in je žogo ukrotil. Vendar je že v naslednji minuti domžalski napadalec ponovil vajo in jo končal z zadetkom. Domači obrambi je pobegnil po desni strani in nato s kakšnih petih metrov spravil žogo v mrežo.

Po vodilnem zadetku so Domžalčani brez večjih težav nadzorovali potek tekme in onemogočili domače.

V sodnikovem dodatku je Koper skušal na vsak način priti do izenačenja, tudi vratar Radošević je prišel na pomoč v napad in imel celo priložnost, vendar je žoga po posredovanju domače obrambe končala v kotu.