Zmagoviti evropski marš Domžal

Objavljeno 15. julij 2017 12.51 | Posodobljeno 15. julij 2017 12.51 | Piše: R. T.

V kvalifikacijah za evropsko ligo nova zmaga Domžal na Islandiji.

Nogometaši Domžal so odlično začeli novo tekmovalno sezono. Foto: nkdomzale.si

LJUBLJANA – Nogometaši Domžal v silovitem ritmu nadaljujejo svoje evropske nastope. Potem ko so v 1. krogu kvalifikacij za evropsko ligo dvakrat premagali estonsko Floro iz Talina (2:0 in 3:2), so bili v prvem dvoboju 2. kroga na Islandiji boljši od Valurja z 2:1. Rumeni so povedli z golom Jana Repasa v 23. minuti, enajst minut pozneje je iz enajstmetrovke izenačil Sigurdur Egill Larusson, potem ko je prekršek v kazenskem prostoru storil Gaber Dobrovoljc. V 73. minuti je kazenski strel Domžalam priigral Amedej Vetrih, potem pa je Senijad Ibričić z bele točke suvereno poskrbel za zmagoviti zadetek slovenskega pokalnega prvaka. Domžalčani imajo izjemno lepo izhodišče za napredovanje v 3. krog, povratna tekma z Islandci bo v četrtek, 20. julija, ob 20. uri na novi zelenici domžalskega športnega parka. »Fantom čestitam za disciplinirano igro. Tekmecem v zadnji tretjini nismo dopustili praktično ničesar. Zadetka smo dosegli v pravem trenutku, zato imamo lepo izhodišče pred povratno tekmo. Na domačem terenu si želim podporo s tribun in napredovanje,« je dejal trener Domžal Simon Rožman.

Vezista Domžal Jan Repas in Senijad Ibričić sta dosegla po dva gola v treh evropskih tekmah.

Manj zadovoljni so pri Gorici, ki so na tej ravni tekmovanja v Atenah izgubili proti Panioniosu (0:2). Oba zadetka je dosegel Nemec Samed Yesil (12. in 47. minuta), slovenski podprvak pa je od 45. minute igral brez prestrogo izključenega štoperja Tineta Kavčiča. Ob tem so Goričani v 60. minuti dosegli gol, zabil ga je Amarachi Osuji, a je portugalski sodnik Hugo Miguel ocenil, da je bil v prepovedanem položaju. »Prvi zadetek smo prejeli ob lastni nepozornosti, kar je tudi davek mladosti. Dosegli pa smo zadetek, ki je bil regularen, a so nam ga žal razveljavili. Seveda bi nam bilo na povratni tekmi lažje, če bi bilo 2:1. Tekma se je razpletla drugače, ampak predali se ne bomo. Igrali bomo do konca in verjamemo v preobrat. Možnosti so,« je prepričan strateg modro-belih Miran Srebrnič. Panionios bo v Novi Gorici gostoval v četrtek, 20. julija, ob 20.45.