NOGOMET

Zmage Mariboru, Luki Koper in Celju

Objavljeno 12. april 2014 20.53 | Posodobljeno 13. april 2014 00.13 | Piše: STA, Mo. S.

Odvil se je 26. krog Prve lige Telekom Slovenije.

LJUBLJANA – Nogometaši iz Celja so v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav z 2 : 0 (1 : 0). Domači so povedli že v 16. minuti, ko je po predložku Tadeja Žagarja Kneza žoga zadela Vlada Šmita in se odbila na nogo Benjamina Verbiča, ta pa je rutinirano premagal gostujočega vratarja Darjana Curanovića. Akcijo za 2 : 0 je v 69. minuti začel Verbič, po podaji Tadeja Vidmajerja v sredino pa se je znašel Miha Zajc ter z natančnim strelom ukanil nemočnega Curanovića.

Nogometaši Luke Koper so premagali Zavrč z 2 : 1 (1 : 0). Jaka Štromajer se je v 26. minuti odlično znašel na robu kazenskega prostora gostov, se otresel dveh branilcev in z natančnim strelom matiral vratarja Zavrča Gregorja Finka. V 77. minuti pa so gostje vendarle zadeli. Josip Fuček je iz prostega strela meril zelo natančno, ko je že kazalo na delitev točk, pa se je v 84. minuti Domen Črnigoj odločil za strel iz 20 metrov in zadel.

Dve tekmi neodločeni

Nogometaši Olimpije in Domžal so se razšli z neodločenim izidom 0 : 0. Predstava sosedov na prvenstveni lestvici z izjemo nekaj priložnosti ni navdušila.

Tudi Nogometaši Krke in velenjskega Rudarja so se razšli z neodločenim izidom, bilo je 1 : 1 (1 : 1). Novomeščani so v 18. minuti odigrali lepo akcijo, v kazenskem prostoru je skok dobil Mario Carević, do žoge pa je prišel Martin Kramarič in jo poslal v velenjski gol. Napadalna igra gostov se je obrestovala v 43. minuti. Matej Podlogar je prišel do žoge po odbitem strelu Denisa Klinarja in jo poslal v domači gol. V zaključku tekme se je igra umirila, tik pred koncem so si Novomeščani in Velenjčani pripravili še zadnja strela, a je izid ostal 1 : 1.

Maribor ugnal Gorico

Nogometaši Maribora so na večerni tekmi premagali Gorico z 2 : 0 (1 : 0). V 40. minuti so domači, ko so imeli popolno prevlado na igrišči, povedli. Akcijo je z leve strani začel Jean-Philippe Mendy, kombinirala sta še Bohar in Milec, žoga je prišla do Cvijanovića, ki je s 15 metrov žogo poslal v mrežo. Tekma je bila odločena v 60. minuti. Mendy je po podaji Željka Filipovića stekel progi gostujočemu golu, v kazenskem prostoru ga je zrušil Marco Modolo, ki je dobil še rdeči karton. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Cvijanović.