1. SNL

Zmaga za Muro, Celjani v polfinale pokala

Objavljeno 21. november 2012 18.10 | Posodobljeno 21. november 2012 18.10 | Piše: S. U., STA

Na sporedu sta bili zaostali tekmi 15. kroga prve slovenske nogometne lige.

Nogometaši kranjskega Triglava in velenjskega Rudarja so s razšli z neodločenim izidom 2  : 2 (2 : 1), medtem ko je Aluminij v zaostali tekmi 15. kroga prve slovenske nogometne lige izgubili proti Muri 05 z 0 : 2 (0 : 1).

Le še tri točke naskoka

Dvoboj v Kranju se je tudi zaradi napak obeh vratarjev končal z delitvijo točk. Triglav je s četrtim neodločenim izidom v sezoni ostal šesti, Rudar, ki ima še tekmo v dobrem, pa s petim remijem osmi. Sobočani so drugič zapored vpisali tri točke v prvenstveno lestvico, na kateri so se predzadnji Gorici približali na zgolj dve točki. Prav Gorica pa bo v Novi Gorici naslednji tekmec Mure, ki se lahko z novo zmago po dolgem času reši zadnjega mesta. Aluminij je doživel peti poraz na zadnjih šestih tekmah, skupno pa že 11., in ima le še tri točke naskoka pred Muro.

Izidi

Triglav Kranj : Rudar Velenje 2 : 2 (2 : 1)
Đurković 39., Bubanja 43.; Rošer 17., Črnčič 66.

Aluminij Kidričevo : Mura 05 0 : 2 (0 : 1)

V polfinalu pokala Slovenije še Celjani

Znani pa so tudi že trije polfinalisti nogometnega pokala Slovenije. Kot prva sta si mesto med najboljšo četverico zagotovila Aluminij in Triglav, danes pa je to uspelo še Celju, ki je izločilo Dravinjo. Zadnjega polfinalista bo dal dvoboj med Olimpijo in Mariborom, obe tekmi pa bosta šele marca 2013.

Celje je zadnjeuvrščenemu drugoligašu po domačem slavju z 2 : 0 zadalo še poraz na njihovem igrišču. Pred približno sto gledalci je edini gol na tekmi zabil Klemen Medved v 48. minuti. Domači nogometaši so tekmo končali z igralcem manj na igrišču, saj je Jernej Čerenak v 61. minuti dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Aluminij je sicer že pred tem v četrtfinalu s skupnim izidom 3 : 2 izločil Gorico, Triglav pa Luko Koper po podaljških z 2 : 1.