1. SNL

Zavrčane pokopal nekdanji branilec

Objavljeno 03. april 2016 21.35 | Posodobljeno 03. april 2016 21.35 | Piše: STA, S. U.

Nogometaši Zavrča so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Luki Koper.

ZAVRČ – Nogometaši Zavrča so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Luki Koper z 1 : 3 (0 : 2). Gledalci v završkem športnem parku so v zadnji tekmi tega kroga lahko pozdravili nekaj še do jeseni svojih ljubljencev, ki so se pozimi preselili v Koper. Prav nekdanji Zavrčan Toni Datković je bil na koncu junak tekme, ko je dvakrat zadel že v prvem polčasu. Hrvat je sicer zadel prvič po lanskem marcu, ko je v dresu Zavrča zabil Kopru. Primorci so prvič igrali pod vodstvom Milana Obradovića, pomočnika Slavka Matića v Zavrču in nato še v Kopru, ki je samostojno vodenje začel na najboljši mogoč način.

Prvi trije streli na tekmi so leteli proti gostujočemu golu, naslednji pa proti završkemu in še ta je končal v njem. Koprčani so spet imeli prosti strel po prekršku, tokrat je bil podajalec Luka Leko, Hrvat v koprskem dresu je skočil najviše in zadel za 2 : 0. Datković je nazadnje prvoligaški gol dosegel marca lani v dresu Zavrča, zadel pa je proti Kopru.

Koprčani so izpeljali hiter protinapad, Ruben Belima pa je ob pomoči vratnice povišal na 3 : 0. Kanček upanja je za domačine posijal v 77. minuti, ko je Luka Batur dobil rdeči karton, v 81. minuti pa je znižal Francesco Tahiraj.