1. SNL

Zavrč z zmago prekinil strelski post

Objavljeno 28. september 2014 20.16 | Posodobljeno 28. september 2014 20.16 | Piše: STA, S. U.

Zavrčani so se po več kot 300-minutnem strelskem postu znova veselili prvenstvenega zadetka.

PTUJ – Nogometaši Zavrča so v predzadnji tekmi 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije na Ptuju premagali velenjski Rudar z 1 : 0 (0:0). Zavrč je tako dosegel šesto zmago v tej sezoni in se zavihtel na četrto mesto na prvenstveni lestvici, medtem ko je Rudar po nepopolnem krogu – v ponedeljek bo na sporedu še tekma med Gorico in Krko – ostal na sedmem mestu.

Prvi polčas ni postregel z vznemirljivo predstavo, igra je v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma. Po dokaj dinamičnem uvodu je v nadaljevanju igre ritem močno upadel, Zavrčani in Velenjčani niso želeli pretirano tvegati.

Začetek drugega polčasa je bil vsebinsko veliko bolj bogat. Prvo resno akcijo so v 47. minuti uprizorili nogometaši iz Šaleške doline, ko je Mario Babić poslal nevaren predložek proti vratom domačih, kjer je bil za las prekratek Dalibor Radujko, le šest minut kasneje pa je okoli 700 gledalcev videlo prvi gol v mreži gostov, ko je Robert Brdar lepo sprejel žogo in jo s petih metrov spravil v levi zgornji kot vrat gostujočega vratarja Matjaža Rozmana. Zavrčani so se po več kot 300-minutnem strelskem postu znova veselili prvenstvenega zadetka, v nadaljevanju pa ubranili majhno prednost.

Zavrč bo v prihodnjem krogu gostoval v Domžalah, velenjski Rudar pa bo gostil Kalcer iz Radomelj. Obe tekmi bosta v soboto, 4. oktobra.

Izidi 11. kroga nogometne Prve lige Telekom Slovenije in lestvica.