1. SNL

Zahovič ob debiju junak mariborske zmage

Objavljeno 29. avgust 2016 00.20 | Posodobljeno 29. avgust 2016 00.22 | Piše: STA, S. U.

John Mary je z dvojčkom utrl Rudarju pot do zmage.

CELJE, KIDRIČEVO – Nogometaši Maribora so v tekmi 7. kroga 1. SNL premagali Celje s 3 : 0. Maribor je povedel na začetku drugega polčasa z avtogolom Janeza Piška. V 72. minuti je zadel Sunny Omoregie, končni izid pa je takoj po vstopu v igro postavil povratnik Luka Zahovič. V naslednjem krogu Maribor 10. septembra gosti Radomlje, Rudar pa isti dan Celjane.

Aluminij – Rudar 0 : 3

Velenjčani so dosegli tretjo zmago v tej sezoni, po zmagoslavjih nad Koprčani in Ljubljančani so na kolena položili tudi tekmece iz Kidričevega. V 37. minuti so izbranci gostujočega trenerja Slobodana Krčmarevića povedli z golom Johna Maryja, nato pa so v 47. in 52. minuti dosegli še dva zadetka. Najprej je gostitelje v črno zavil strelec prvega gola Mary, tretjega pa je dosegel Mitja Lotrič.