Z videosodnikom bi bilo 1 : 1

Objavljeno 10. avgust 2017 11.15 | Posodobljeno 10. avgust 2017 11.15 | Piše: M. Š.

Madridski Real v superpokalu z 2 : 1 premagal Manchester United.

Cristiano Ronaldo je s soigralci osvojil prvo lovoriko v sezoni 2017/18.

SKOPJE – Zvezdniki madridskega Reala so šele kot drugo moštvo po Milanu (1989 in 1990) ubranili superpokal Evropske nogometne zveze (UEFA), potem ko so pred 35.000 gledalci na stadionu Filip II z 2 : 1 (1 : 0) premagali igralce Manchester Uniteda. Za španske prvake, ki so prestižno lovoriko osvojili že četrtič po letih 2002, 2014 in 2016, sta v polno zadela Brazilec Casemiro (v 24. minuti) in Španec Isco (52.), častni gol za angleško zasedbo pa je dosegel Belgijec Romelu Lukaku (62.). V kraljevem klubu po osvojitvi novega pokala kajpak niso skrivali navdušenja. Trener Zinedine Zidane je bil vesel, ker so znova pokazali značaj. »Prikazali smo skoraj popolno predstavo. V ekipi imamo ogromno talenta, igralci pa so lačni in hrepenijo po novih lovorikah. Če bomo še naprej trdo garali, jih bomo osvojili še veliko,« je prepričan 45-letni Francoz, ki je z izjemo Cristiana Ronalda (namesto njega je začel Gareth Bale, portugalski zvezdnik pa je vstopil šele v 82. minuti) tekmo odprl s skorajda enako postavo, s kakršno je 3. junija začel finale lige prvakov proti Juventusu (4 : 1). Z veliko stvarmi je bil zadovoljen tudi Manchestrov strateg Jose Mourinho. »V prvem polčasu je prevladoval Real, v drugem mi. Če bi imeli videosodnika, bi bil izid 1 : 1 in potem bi šli v podaljšek. Moji fantje so zdaj razočarani, vendar obenem optimistični in ponosni. Izgubili smo eno tekmo in pokal, ne pa tudi sezone. Boljši smo, kot smo bili v evropski ligi!« je poudaril 54-letni Portugalec in (ne)dvoumno pribil, da v angleškem prvenstvu pač ni moštva, kot je Real, in da tudi ni nogometašev, kot so Luka Modrić, Toni Kroos, Isco ali Casemiro. Kaj je želel s tem povedati, si lahko vsak razlaga po svoje.