Objavljeno 03. maj 2017 00.51 | Posodobljeno 03. maj 2017 13.04 | Piše: STA, S. U.

Real je z eno nogo že v finalu.

MADRID – Nogometaši Reala iz Madrida so v prvi polfinalni tekmi lige prvakov premagali mestnega tekmeca Atletico s 3 : 0. Vse gole na tekmi je dosegel Cristiano Ronaldo (10., 73., 86.). Povratna tekma bo prihodnjo sredo na stadionu Vicenteja Calderona. Madridski ekipi sta se pomerili že petič v evropskih tekmovanjih, Real je doslej mestne tekmece v finalih leta 2014 in 2016 obakrat premagal.

Slovenski vratar Jan Oblak se je v vratih Atletica prvič izkazal že ob prvem nevarnem napadu Reala, ko je pri strelih Isca (ta je zamenjal poškodovanega Garetha Bala) in Karima Benzemaja v 7. minuti zaklenil svoja vrata. Ronaldo je domače v 10. minuti popeljal do vodstva, čeprav je bil v prepovedanem položaju, kar dokazuje tudi posnetek.