SPORNO

Objavljeno 23. avgust 2014 13.38 | Posodobljeno 23. avgust 2014 13.39 | Piše: A. L.

Opravičil se je, a to še ne pomeni, da se bo izognil kazni.

MADRID – Na včerajšnji povratni tekmi španskega superpokala med madridskima rivaloma Atleticom in Realom se je zgodil incident.

Trener Diego Simeone naj bi bil v 25. minuti po glavi udaril sodnika, zaradi česar je tudi dobil rdeči karton in se je moral preseliti na tribune. Izbrskali smo posnetek in – roko na srce – ni ravno videti, da bi ga udaril. Mu je pa roko res položil na glavo in ga po njej nekoliko potapljal.

Za svoje obnašanje po tekmi se je opravičil, češ da se je to zgodilo v vročici trenutka in zaradi velike notranje napetosti, kako bodo s to razlago zadovoljni v disciplinski komisiji španske nogometne zveze, pa lahko samo ugibamo.

Atleticu drugič španski superpokal

Sicer pa se je tekma končala z zmago Atletica z zadetkom Hrvata Maria Mandžukića že v 2. minuti. Ker sta se v prvi razšli moštvi z remijem 1 : 1, je Atletico drugič v zgodovini kluba (po letu 1985) osvojil prestižno lovoriko.