EVROPSKA LIGA

Objavljeno 02. oktober 2014 23.11 | Posodobljeno 02. oktober 2014 23.11 | Piše: STA, S. U.

Iličić in Kampl med strelci v evropski ligi.

Nogometaši Rijeke so v tekmi drugega kroga evropske lige v nogometu na polni Kantridi remizirali s špansko Sevillo, zmagovalko tega tekmovanja v sezoni 2013/14. Četa nekdanjega slovenskega selektorja Matjaža Keka je slavila z 2 : 1, nato pa gol prejela v 91. minuti. Fiorentina je s 3 : 0 premagala Dinamo Minsk, tudi po zaslugi zadetka Josipa Iličića. Red Bull Salzburg, za katerega igra slovenski nogometni reprezentant Kevin Kampl, pa je z 2 : 1 premagal Astro Giurgiu, med strelci pa se je znašel tudi Kampl.

Gol in podaja Iličića

Član udarne enajsterice italijanske Fiorentine je bil Josip Iličić, Jasmin Kurtić pa je tekmo spremljal s klopi. Za Italijane je najprej v 33. minuti zadel Alberto Aquilani, v 61. minuti pa je po podaji Davida Pizarra žogo v mrežo poslal Iličić. Šest minut kasneje je bilo 3 : 0, po podaji Iličića pa je zadel Filippo Bernardeschi.

Vse kazalo na slavje Rečanov, nato pa ...

Kek, ki mu pri Rijeki pomaga Matjaž Florjanič, je že na začetku na igrišče poslal Gorana Cvijanovića, ki je v statistiko vpisal le rumeni karton, odigral pa je vseh 90 minut. Drugi Slovenec pri hrvaškem predstavniku Miral Samardžić zaradi poškodbe ni igral.

Za Sevillo je zadel Iago Aspas v 26. minuti. V 52. minuti je nato Timothee Kolodziejczak zaradi prekrška nad Andrejem Kramarićem prejel rdeči karton, Rijeka pa je izenačila prek Andreja Kramarića, ki je izkoristil strel iz enajstih metrov. V 68. minuti je za veselje domačih navijačev poskrbel Zoran Kvrzić. Ko je že vse kazalo, da bodo Rečani slavili, pa je v 91. minuti zabil Stephane Mbia.

Milec igrišče zapustil slabe volje

V začetni postavi Standarda iz Liega proti nizozemskemu Feyenoordu je začel Martin Milec, ki pa je igrišče zapustil slabe volje. Njegov Standard je namreč z 1 : 2 izgubil, Milec pa je odigral celotno tekmo.

Kamplov Red Bull Salzburg je gostoval pri Astri, romunsko moštvo pa je proti precej bogatejšemu tekmecu vodilo po 15. minutah igre, ko je bil uspešen Takajuki Seto. A je v 36. minuti izid po podaji Jonathana Soriana poravnal prav Kampl, Soriano pa je nato zadel v 42. minuti.

Handanović obsedel na klopi, Krhina ni bilo v kadru

Za Partizan, ki je v gosteh igral proti Asterasu Tripolisu, je celotno tekmo odigral Branko Ilić, srbski predstavnik v evropski ligi pa je klonil z 0 : 2. Za Asteras sta bila uspešna Fernando Usero v 22. in Facundo Parra v 52. minuti.

Inter je gostil Karabah in v evropski ligi dosegel še drugo zmago. Za nocojšnjo z 2 : 0 sta zadela v 18. minuti Danilo D'Ambrosio in v 85. Mauro Icardi. Samir Handanović je tokrat obsedel na klopi, Reneja Krhina ni bilo v kadru Interja.

Villarreal, za katerega tudi tokrat ni igral Bojan Jokić, ki bo še nekaj časa odsoten zaradi poškodbe, je s 4 : 0 premagal Apollon. Zadela sta Gerard Moreno in Javier Espinosa, oba sta bila uspešna dvakrat.