SPREMEMBA

TV iz črno-bele spremenil v barvni TV

Objavljeno 07. maj 2015 14.41 | Posodobljeno 07. maj 2015 14.42 | Piše: Marko Uršič
Ključne besede: Carlos Tevez

Juventus je uvodni polfinale nogometne lige prvakov proti Realu dobil z zadetkom prednosti.

Carlos Tevez je Juventus zarjovel do zmage. Foto: Reuters

Niti Cristiano Ronaldo niti Gareth Bale, odločilni mož uvodne polfinalne tekme nogometne lige prvakov med Juventusom in Realom je bil Carlos Tevez. Torinski klub je zanj Manchester Cityju plačal skromnih 12 milijonov evrov, a z dvajsetimi zadetki prvi strelec italijanske lige je proti belemu baletu za zmago z 2 : 1 v 57. minuti v nasprotnem napadu izsilil in zadel najstrožjo kazen za končni izid. Ob tem je Argentinec imel ključno vlogo tudi pri otvoritvenem zadetku; v osmi minuti je njegov diagonalni strel Iker Casillas le odbil, nekdanji realovec Alvaro Morata je žogo spravil v mrežo, nato pa zavrnil proslavljanje zadetka. Enaintridesetletni Tevez je ves dvoboj s svojo hitrostjo, vztrajnostjo in odličnim nadzorom žoge madridski obrambi povzročal kopico težav, enfánt terríble gavčjega nogometa pa je po obračunu le samozavestno navrgel: »Soigralci so mi namenili vodilno vlogo in trudil sem se po najboljših močeh. Čutim se pomembnega, to mi pomaga, da bolje igram.«

Stara dama se je po šoku afere z nameščanjem izidov v serie A, degradaciji in stvarnosti uplahnjenih proračunov italijanskih klubov očitno pobrala. Pred sezono je za nakupe novih moči zapravila 42 milijonov evrov, majceno čez polovico tistega, kar je Real spravil iz žepa za Jamesa Rodrigueza. »Pokazali smo znamenja, da smo boljši kot Real. Ne glede na to, ali se bomo uvrstili v finale, imamo z osebnostno močnimi mladimi fanti temelje za prihodnost,« je bil zadovoljen Juventusov trener Massimiliano Allegri.

Riba na suhem

Kraljevi klub je v Torinu izenačil v 27. minuti z rekordnim, 76. Ronaldovim zadetkom v najelitnejšem klubskem tekmovanju stare celine. Trener Carlo Ancelotti pa za povratno tekmo naslednjo sredo poziva tudi k potrpežljivosti in podpori lastnih navijačev. »Ker je Juventus pri pokrivanju pritiskal, v drugem polčasu tudi bolj proti našim vratom, smo storili več napak kot običajno,« je Italijan opisal taktično zanko italijanskega tekmeca. Kritiki pa Ancelottiju tudi namigujejo, naj dobro premisli, ali bo srednjega branilca Sergia Ramosa, po neuspeli torinski predstavi, vnovič postavil v zvezno vrsto. »Bil je kot riba na suhem. Gibljivi Juventusovi zvezni igralci, kot je Arturo Vidal, so mu s pritiskom, ko je imel žogo v nogah, povzročili nemalo težav. Tevez, ki je prihajal iz ozadja, pa je izrabljal prazen prostor za njim,« pravijo. »Proti Atleticu je poskus uspel, toda proti Juventusu je bila to slaba tekma tako po moji osebni kot moštveni plati. Moramo biti samokritični in se iz napak kaj naučiti,« je le konstatiral Ramos. Belemu baletu se še kako pozna, da na sredini zelenice ni poškodovanega Hrvata Luke Modrića