Triglav je pošteno namučil evropski Maribor

Objavljeno 24. julij 2017 12.51 | Posodobljeno 24. julij 2017 12.51 | Piše: Rok Tamše

Drugi krog državnega prvenstva nogometašev v znamenju golijade.

Kranjčan Marko Gajić je imel trde dvoboje s kapetanom Maribora Marcosom Tavaresom. Foto: Jure Eržen

KRANJ – V gorenjski metropoli smo v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije spremljali dvoboj prvakov. Drugoligaški šampion Triglav se je pred domačimi navijači dobro postavil po robu slovenskemu prvaku Mariboru. Zaradi obveznosti v kvalifikacijah za ligo prvakov med tednom so vijolični pričakovano igrali s kombinirano zasedbo. Med prvokategorniki z evropske scene so v prvi postavi manjkali Luka Zahovič, Valon Ahmedi, Gregor Bajde, Aleksander Rajčević in Matej Palčič. Disciplinirani in agresivni orli so bili že v prvem polčasu trd oreh za Štajerce, na začetku drugega polčasa pa so jim dodobra zagrenili dan. Luka Majcen in Matej Poplatnik sta z dvema zadetkoma osmešila nezbrano obrambo Maribora in vse je kazalo na senzacijo. Toda Maribor je imel kljub veliki vročini (okrog 32 stopinj Celzija) dovolj moči za zasuk. Ko je prvi gol zabil Jasmin Mešanović, je igra triglavanov skoraj razpadla, izkušeni Mariborčani pa so v finišu tekme le še do konca kaznovali všečne gostitelje. »Zadovoljen sem z zmago, toda v tej vročini in lovu na preobrat smo porabili preveč energije. Fantje so pokazali veliko želje, cilj smo izpolnili. Toda v prvem polčasu smo že imeli priložnosti, da bi povedli. Vesel sem, da nam je uspelo, da so fantje verjeli v zasuk,« je dejal trener Maribora Darko Milanič. »Zelo težko je bilo. Toda to je Maribor, do konca smo se borili, saj smo verjeli v uspeh,« je pritrdil še kapetan Marcos Tavares. Vezist vijoličnih Marwan Kabha je moral zaradi težav s stegensko mišico preventivno iz igre že v 19. minuti. Milanič ga bo še kako potreboval v sredo na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za LP proti islandskemu Hafnarfjördurju v Ljudskem vrtu. Trener Triglava Tonči Žlogar je bil iskren: »Moji fantje so se očitno po visokem vodstvu ustrašili zmage. Tudi zaradi navijačev mi je žal, da smo izgubili. Škoda, toda dokazali smo, da smo konkurenčni v prvoligaškem tekmovanju.«

Silovit start knapov

Podoben zasuk so že v petek zvečer spremljali v Kidričevem, le da je tam do rezultatskega preobrata prišel domači Aluminij, ki je tako osvojil prve točke v novi prvoligaški sezoni. Krško je zaradi dveh zadetkov vodilnega strelca lige Miljana Škrbića vodilo z 2:1 do 81. minute, potem pa je sledil juriš Kidričanov, da bi bila nesreča za Posavce še večja, je njihov branilec Marko Krajcer zabil še avtogol. Domači navijači so z navdušenjem sprejeli zmago ob šestih videnih zadetkih. Štirje goli pa so padli v obračunu tradicionalnega prvoligaša Rudarja in novinca med elito Ankarana. Trener velenjskih knapov Marijan Pušnik je sestavil moštvo, ki cilja na uvrstitev v zgornji del lestvice. Toda do konca prestopnega roka za igralce bi lahko ostal brez vodilnih strelcev, Johna Maryja in Dominika Glavine. Prvi strelec PLTS v prejšnji sezoni Mary je tokrat z uvodnim zadetkom odprl pot do druge zmage.

Drugi dvojček Škrbića

Rezultati 2. kroga v PLTS - Aluminij: Krško 4:2 (400 gledalcev; Derrick Mensah 33., Vedran Mesec 81., Marko krajcer-ag 83., Marko Nunić 86.; Miljan Škrbić 57., 63.), Triglav: Maribor 2:3 (1700 gledalcev; Luka Majcen 55., Matej Poplatnik 60.; Jasmin Mešanović 81., Damjan Bohar 86., Marcos Tavares 88.), Rudar: Ankaran 3:1 (500 gledalcev; Dominik Radić 36., John Mary 64., Dario Vizinger 88.; Tim Vodeb 77.), Domžale - Celje, Gorica - Olimpija (obe včeraj zvečer). Lestvica strelec: Miljan Škrbić (Krško) 4 goli,...