Trener štefanistov brani Berića

Objavljeno 03. oktober 2015 15.19 | Posodobljeno 03. oktober 2015 15.21 | Piše: Marko Uršič

Glavni slovenski osmoljenec nogometne evropske lige je bil Robert Berić.

Tim Matavž se ni naigral. Foto: Reuters

Nogometni elitneži so v dveh dneh odigrali tekme lige prvakov, četrtek pa je bil dan za drugi krog skupinskega dela evropske lige. Ta je bil tudi s slovensko udeležbo po klubih, največji osmoljenec pa je bil Robert Berić, napadalec francoskega moštva AS Saint-Étienne. Lazio je bil v dvoboju skupine G v Rimu s 3:2 boljši od Svetega Štefana, slovenski reprezentant pa je v 33. minuti igre zaradi rdečega kartona moral predčasno z igrišča. Krčan je s komolčnim udarcem v nos Mauricia povzročil, da je Brazilec zakrvavel, turški sodnik Halis Özkahya pa je Beriću pokazal pot v slačilnico. Desni branilec štefanistov François Clerc je po tekmi o sojenju, v 77. minuti je bil namreč izključen tudi drugi član francoskega ligaša Moustapha Bayal Sall, povedal naslednje: »To sta bili odločitvi, ki sta spremenili srečanje.« Tudi francoski trener Christophe Galtier je imel kaj pripomniti. »Moji varovanci so si zaslužili mnogo več. Berić mi je povedal, da nasprotnega igralca ni udaril namenoma, Mauricio je v dvoboju naletel na njegov komolec. Sodnik se je z izključitvijo prenaglil, očitno zaradi tega, ker je Brazilca videl na tleh in v krvi. Ta rdeči karton je imel hude posledice,« je ugotavljal Galtier.

V skupini L sta se v Augsburgu srečala nemški klub z vnovič v izbrano vrsto vpoklicanim Timom Matavžem in Partizan (zanj igra Gregor Balažic). Beograjčani so zmagali s 3:1, Matavž in Balažic pa sta bila zamenjana po izteku prvih 45 igralnih minut. Skupina H je v Istanbulu prinesla obračun Bešiktaša in Sportinga, z izidom 1:1 se je končal, slovenski vratar Ažbe Jug pa ni bil del ekipe lizbonskih levov. Josip Iličić je v skupini I ostal na klopi Fiorentine, ki je gostovala na Portugalskem in s 4:0 premagala Belenenses. Villarreal, njegov član je Bojan Jokić, je v skupini E gostil Viktorio iz Plzna in zmagal z 1:0. Tudi Jokić je vso tekmo grel klop za rezervne igralce. No, Berić, Matavž, Iličić in Jokić se bodo v ponedeljek zbrali na Brdu pri Kranju na začetku priprav za reprezentančni tekmi v kvalifikacijah za euro 2016 proti Litvi in San Marinu.